STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

Özlenen, Coşkulu Kutlamalar

Pelin Ukkaş

24 Nisan 2020


23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir. Her seneden biraz daha farklı bir 23 Nisan geçirdik. Eksik olması gereken yanlarına olan duruma ekstra güç harcayarak daha coşkulu bir bayram yaşadık. Tam 100 yıl!
Tam 100 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk egemenliğimizi Türk çocuklarına armağan etti. Aslında onu büyük lider yapan da bu özellikleriydi.
Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisan’ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.
Bir çok haber kanalı, gazeteler, televizyon programları yaşadığımızdan durumdan ötürü içimizde olan burukluğu gidermeye çalıştı. Bir yürek olduk gerçekten. Omuz omuza verip bütün milletimizin içinde o tarifsiz gururu hissetmesine vesile olduk. Biz birlikte çok güçlüyüz. Bütün çocuklarımız bir kutlamaya katılacak gibi giyinip süslendiler, şiirler ezberledirler, yeteneklerini sergilediler… Bunların bize ulaşmasında çeşitli kaynaklar kullandılar. Ama hissedildi, bir yürek olup İstiklal Marşı okundu, balkonlardan çeşitli marşlar yükseldi, belediyeler anonslardan bütün şehirlere İstiklal Marşı dinletti. Gün içerisinde çocuklara yönelik yine anonslardan çocuk şarkıları çalındı. Biz tam olarak 23 Nisan’ı yaşadık. Geçmişte ki senelerin eksiklerini kapattık. Evlerimizden hiç çıkmadan aynı anda bütün millet 23 Nisan’ımızı kutladık.
Bazen, hepimiz sadece bireyselleştirmeyeceğim elimizde olan şeylerin kıymetini bilmiyoruz. Yoklukları varlıklarını arattığı gün değerini anlıyoruz. Tam onun gibi bir şeydi yaşadıklarımız. Bilmiyorum belki beni yanlış anlarsınız, belki dediklerim size çok ters gelebilir ama biz senelerdir ulusal bayramlarımızı bir değer olarak görüp önemsemiyoruz. Bir şeyleri anlamımıza bu durum sebep olur mu bilmiyorum, her şey düzeldikten sonra yine eskisi gibi olur muyuz bundan da emin değilim. Ama biz ülke olarak böyle tek kalpte birleşince çok güzel oluyoruz. Bizim geçmişimiz bir; her an gibi din, ırk, renk, siyaset bizi bölmemeli… Farklı görüşlerden, farklı renklerden ama kök olarak aynı soydanız. Türk’üz! Bu gurur bizi büyütür…
Hepimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun!
 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama