STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

DAĞLARINA BAHAR GELMİŞ MEMLEKETİMİN

Pelin Ukkaş

5 Nisan 2019

“Sırt üstü uzandım görüyorum gökyüzünü, ağacın dallarını görüyorum, uçan leylekleri görüyorum, göz açık rüya görüyorum
Sen bahar mevsiminin gökyüzü gibisin, seni görüyorum…”
Nazım HİKMET

Aylardır süren seçim koşturmasının sonrasında beklenen gün geldi, ama herkesi şaşırtan sonuçlar çıktı ortaya… Günlerdir sonuçlanamayan seçim, bizleri televizyona bağladı. Siyaset programları, haber kanalları derken arada uykularımızı kaybettik. Neticeyi hala göremedik ama ortada büyük bir kayıp olduğu aşikar. İlçeler aynı sonuçta devam etse bile iller siyasi görüşlerinde bir değişim gösterdi. Yanlış giden bir şeylerin olduğunu herkes farkında.
Bolu da bu seçimde renk değiştiren bir il oldu. Halk büyük bir coşku ile bu sonucu kutladı. Şehir şenlik alanına döndü. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan senelerdir şu şehirden saklanan bir hediye gibiydi. Tek başına bu seçim sürecini yürüttü, yanında siyasiler yerine halk vardı. Seçmenin da kendine yakın görmesinin temel nedeni de bu olsa gerek… Halkın iyi gününde, kötü gününde senelerce yanında oldu. Halkın her kesimine dokundu, halkı hep ön planda tuttu ve bu zaferi ‘tek başına’ omuzladı. Bolu baharı bu galibiyetle kutladı!

“İlk leyleği gören haykıracak
Bak, bahar geldi!
Ülkü TAMER

Bugün koltuk devir teslim töreninde bütün halk yanında oldu. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan bir ilke imza attı ve söz verdiği gibi Cuma namazından sonra Kuran-ı Kerime el basarak yemin etti. Ve ben inanıyorum ki bu ilkler son bulmayacak ve şehrimiz herkesin diline pelesenk olacak. Bütün halkın ağzında tek bir söz hüküm sürüyordu “Tanju Başkan seninle gurur duyuyoruz!”… Gerçekten de başarılmaz denileni başarıp tek başına bu seçimi kazandı. İleride çok daha güzel yerlerde onu göreceğimizden eminim. Siyasete leke sürmeden tertemiz bir seçim süreci yürüttü. Şuan hak ettiği yere halk onu alkışlarla oturttu. Atatürk heykelinin önünde güzel bir konuşma yaparak gelecek çiçekli günleri dillendirdi. Bolu için güzel olacak buna inanıyorum. Tebrikler güler yüzlü başkan!

“Ben seni yalansız, bahar gibi sevdim…”

Metin ALTIOK

Her şey olup biterken akıllarda diğer neticeye ulaşamayan şehirler vardı. Bir yandan değişime uğrayan belediyemizin gidişatını takip ederken bir yandan da ülkede olup bitenlere kulak kabarttık. Bu seçimlerin en dikkat çeken iki sonucu, Ankara ve İstanbul’da alındı. Başa baş süren yarışı Ankara’da CHP Adayı Mansur Yavaş, İstanbul’da da yine CHP Adayı Ekrem İmamoğlu önde tamamladı.
Sonuçlara bakacak olursak Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş büyük bir başarı yakaladı. Senelerdir hüküm süren bir partiyi, her ne kadar net olmasa bile, görünüşe bakacak olursak devirdiler!

Ankara anket sonuçlarına ve seçim öncesi nabza göre şaşırtıcı bir sonuç değildi ama İstanbul hiç beklenmeyen bir durumdu… Ekrem İmamoğlu seçim sonrasında soğukkanlılığı ve mücadeleci tavrı ile dik bir duruş sergiledi. Hem cumhuriyet değerlerine ve Atatürk düşüncelerine sahip çıkan hem de geleneksel duygulara seslenebilen samimi bir siyasetçi izlenimi yarattı. Artık, Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısında güçlü ve zeki bir lider var. Bu, tıkanan Türkiye için gerçekten de bir şanstır. Bakacak olursak ülkede biten siyasetin tekrar renklenebileceğinin göstergesidir.
Bu seçim, Türkiye’ye yeni bir siyasal lider hediye etti: Ekrem İmamoğlu...
Sürecin başında bizim de pek tanımadığımız ve az şans verdiğimiz Sayın İmamoğlu, siyasi duruşuyla hepimizi şaşırtarak zeki ve azimli karakteri takdire şayandi. AKP’nin İstanbul ve Ankara’yı kaybetmesi, tek elden yönetilen siyasetin sona ermesi ile Cumhuriyet Çağı yeniden başlamıştır.
Bizler şu saatten sonra siyasetten kaçmak yerine düşüncelerimizde özgürleşmeli, dilimiz döndüğünce anlatmalıyız. Olan biten ne varsa göz yummak ve sadece bir düşünceye bağlı kalmak yerine araştırmalı, öğrenmeli, düşünmeliyiz. Bahar geldi ülkeme, sokakları hanımeli kokuyor içimin bir heyecandır sarmış gidiyor bedenimi…

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama