STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

“BU YIL BİZİM YILIMIZ OLACAK!”

Pelin Ukkaş

28 Aralık 2018


Koca bir yılı daha geride bıraktık. Mutluluklar sığdırdık, hayal kırıklıkları kuşandık, öfkelerimize yenildik, yeni hayallerle kucaklaştık, sevdik ve biraz şanslıysak az da olsa sevildik… Bir çok masa da bir çok hikayeler dinledik. Bazılarını kendi hayatımıza dahil ettik, bazılarını gözümüzün görmeyeceği raflara kaldırdık.
Yeni bir yıl yeni umutlarla bizi bekliyor. Sayfaları hala beyaz, karalanmayı bekleyen bir çok hikayemiz var 2019 a ait… Her yıl dediğim gibi tekrarlıyorum içimden ‘Bu yıl benim yılım olacak!’, varsın olmasın ama inanın olacağını düşünün. İçinizde yeşeren umutlar barındırın. Güzel günler önümüzde, yaşanılan her şey iyi günlerimizin habercisi biliyorum.
Takılı kalınan bir çok konumuz var kafamızın içinde, bırakalım onu bu yılda ezmesin bizi daha çok. Öfkelerimizi sindirelim, öfke sevgi temellidir. Sevdiğimiz insanlara öfkeleniriz, sadece onlar bizi kırmayı başarabilir. Temeli sevgi olan bir duygunun bizi yıpratmasına izin vermeyelim. Sevgiye indirgeyip kucaklayalım çevremizi, kendimizi yormayız hem… Barındırmayalım içimizi kemiren duyguları… Üzüntülerimize sarılmayalım.
Dışarısı bembeyaz, umutlarla dolu… Her kar tanesi saflığı ile yer yüzüne iniyor. Biz yeni yıla bu manzara ile gireceğiz. Bolu’nun güzel yanlarından sadece biri bu… Doğanın bize hediyesi gibi yeni yıllarımız… Umut gökyüzünden yağıyor. Kucaklayalım gökyüzünü, sevdiklerimizi hatırlayalım, bizi sevenleri unutmadan yaşayalım.
Hep söylediğim gibi “Erteleme!”. Bu hayat kısa bir saniye sonramız bile belli değilken yarına ertelediğimiz işler barındırıyoruz hayatımızda. O kadar uzun değil ömrümüz. Tembelliklerimiz, pişmanlıklarımıza dönüşmesin. Keşke dediğimiz her cümle o yastığa başımızı koyduğumuzda uykularımızdan alır. O an içimizden ne geliyorsa, ne istiyorsa kalbimiz onu yapalım. Çevremizi kırmamak adına kendimizi kırmayalım. Cümlelerimiz “Acaba ne düşünür?” diye boğazımızda kalmasın, su olsun hayatlara aksın gitsin. Patavatsızlıkla açık sözlülük arasında ki o ince çizgiyi unutmadan. Kendimiz kırılmayacağız diye çevremizi enkaz yapmayalım. Gülümsemek bulaşıcıdır. Siz güldükçe insanlarınız gülümser. Güzel gülüşler yapıştırın yüzünüze, güzellikler paçanızdan ayrılmayacak o zaman emin olun.
Sevdiklerimizle, sevdiğimiz şehirlerde, kocaman gülüşlerle mutlu yıllar… “Kurduğumuz hayaller bu yıl gerçek  olacak!” devamlı bu cümleyi tekrarlarken bulun kendinizi.  Düşlediğimiz o günler 2019 da bizi kucaklayacak. Kendi sesimizi önce kendimiz duymayı başarabilirsek, işte o güzel günler bu yıl…

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama