STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

BİR POŞETTİR GİDİYOR

Pelin Ukkaş

4 Ocak 2019

Yeni yıla poşet tartışmaları ile girdik. 25 kuruş olan poşet, cebimizden çok dilimizi yaktı. Çeşit çeşit espriler ürettik. Bu 25 kuruş gündemimizin tam ortasına otururken kaçırdığımız o kadar çok şey var ki aslında. Evet çevre kirliliği bu şekilde azalmaz bu şekilde temizlenmez ülkemiz. Tekrar tekrar poşet satmak yerine bez torbalar verilmeli bana kalırsa belki filelere geri dönmeliyiz…
Sosyal medya da oluşan büyük tepkiden çeşitli espriler gündeme oturdu. Biz bir poşetle uğraşırken ödediğimiz faturaları, markette ki zamları hiç incelemedik, aslında büyük sıkıntının bu noktada olduğunu fark edemedik. Ses çıkarmamız gereken konular bunlardı. Emekli maaşına zam, asgari ücrete zam, sigortalıya zam denilirken cepte çoğalan para zaruri harcamalarımızdan daha cebi ısıtmadan çıkmaya başladı. Verilen maaş çoğaldı ama harcamalarımızın miktarı azalırken bütçesi artış gösterdi.
Ama biz hala durmadan, yılmadan;

SOSYAL MEDYA TEPKİLERİ
-Madem kullanmayı bilmiyoruz, poşet 25 kuruş değil 5 lira olsun. Hatta mümkünse yasaklansın. Tabiatı pisleten bu görüntelerden kurtulmuş oluruz.
-Markette poşet pazarlığı yaptım 25 kuruştan 1 kuruş aşağı inmedi.
-Eskiden 10 ayrı torbaya koyduğum malzemeleri bir poşete sığdırdım. Yetenekliyim.
-Şu aralar en gıcık olduğum soru poşet istiyor musunuz?
-Sabah yeğenim marketten heyecanla geldi; "Teyze bu poşet 25 kuruş, saklayalım yada dur ben bütün evi gezdireyim" dedi. En son mutfağı tanıtıyordu.
-Çantada poşet taşıma dönemi başladı.
-Avrupa'da 40 yıldır doğayı korumak adına uygulanan bu uygulamanın ülkemiz insanı tarafından neden bu kadar abartıldığını anlayabilmiş değilim... Alışverişe giderken yanında bez torba götürmek bu kadar mı zor!?
-Poşetin ücretli olması o kadar da kötü değil bence. Para bozdurmak için poşet alabilirsiniz.
-Halkımızın paralı poşetle imtihanı: az önce kadının biri kasiyerin "Poşet alacak mısınız?" sorusunu bir türlü anlamayınca ellerini havaya kaldırarak teslim oldu.
-Alışveriş poşetine para verecek olmak size neden bu kadar dokundu? Plastik, doğaya zarar veriyor, bunu önlemek, poşet kullanımını azaltmak için ücretlendirilmesi çok çok iyi oldu. Bu projeyi sonuna kadar destekliyorum..

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama