STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

Vatan sağ olsun…

Hasan PERÇİN

27 Aralık 2021

Dövizin düşüp Türk Liramızın değerlenmesine tabii ki seviniyoruz, basına göre bayram havası var, ülke geneli sevinç halayları çekildiği karikatürlere çiziliyor, muhalif basın ise dövizin düştüğüne değil İktidarın bunu atlatacağına morali bozuluyor falan…

Gerçekten dövizin düşmesi ülkede bayram havası yaptığına katılmıyorum, daha önce görülmemiş sert düşüşün zarara uğrattığı pek çok kişi var çevremde.

Vatandaş piyasanın panik haliyle biriktirdiği “tek atımlık” ufak mevduatını dolar/altına çevirmek zorunda kaldı, 50 - 100 bin lira parası olan ev alsa yetmiyor (2+1 ler 600 bin 3+1 ler 800 bin civarında) araba alsa yetmiyor (bildiğin en ucuz araba olan Clio ya 350 bin istiyorlar) TL hızla eriyordu çünkü. Dolara/altına çevirdi yine eridi…

Aksilik, yine ev 600 bin yine clio 350 bin…

Evini satıp dolara çevirenler varmış bir de. Emlak’ın değer kaybettiği nerede görülmüş? Senin yaptığın aç gözlülük, şimdi ettiğin kayba yakınmaya hakkın yok.

Bahçeli tek katlı ev hayali için dairesini satan bir arkadaşım Cuma satış işlemini bitiremeyip pazartesiye bırakan görevli ile neredeyse birbirine girecekmiş, Cuma satışı yapsa alacağı 500 bini dolara devirecekti. Git dedim görevliye hediye alıp özür dile yoksa paran şuan 300 bindi.

Çevremde çoğu kişiden 3 bin 5 bin 10 bin zararı olduğunu duydum. Dünya üzerindeki su miktarı bin yıllardır aynı oranda kalıp eksilmediği gibi dünya üzerindeki para miktarı da eksilmez. Peki, o zaman bu edilen zararlar nerede toplandı?

TL’miz değerlensin ama vatandaş bu kayıptan rahatsız.

Ekonomik kurtuluş savaşı içerisindeysek ve bu paralar devletimize gittiyse sorun yok, “tek atımlık” barutumuz feda olsun biz cepheye mermi taşımayı severiz.

Geri alınamaz ama birilerinin cebine girdiyse o spekülatörler mutlaka ifşa edilmeli.

Hadi dövizin çıkması Faiz dolar tahterevallisinden inmeyle izahı var da, bu kadar hızlı ve sert düşmesi bir gece yapılacak açıklamaya bağlıysa 18 leri görmesi beklenmemeliydi.

Büyük sermayedarların bu işten zarar ettiğini sanmıyorum, olan yine en ön safta çarpışanlara oldu. Zararı çıkarmak için kapitalizme bir fazla çalışma zorunda kalmak koyuyor insana.

Ne diyelim Vatan sağ olsun.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları

Haberler

FacebookFacebook TwitterTwitter Instagramİnstagram

Site içi arama