STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

Sözcü, Papa, Rehavet…

Hasan PERÇİN

11 Ocak 2021

 

Bizim mahallede emekli bir amca var, her sabah bakkala ayırttığı Sözcü gazetesini almak için yaklaşık 500 metre yol yürür, gazeteyi alıp dönerken yaz kuran kursuna giden çocukların bel üstünde taşıdığı Mushaf misali, Kılıçtaroğlu’nun Demirtaş’a takacağı şeref madalyası gibi göğüs hizasında yaz kış yağmur çamur kısıtlama demez taşır.

Birçok son satıcıda gördüm, gazeteleri ayrılır. Sahipleri o gün olmasa bile sonraki gün mutlaka alır…

31 Mart yerel seçiminden sonra en çok satan gazete konumuna yükselen Sözcü’nün 2020 felaket ve gözyaşı olaylarında Ayasofya’nıncami olarak açılmasını göstermesi aşırı tepki aldı.

Kendileri de sonradan “editoryal” hata olduğunu itiraf etmek zorunda kaldılar.

***

2021’in über geçeceği garantisi almış gibi vatandaşımız 2020’den kurtulduğuna seviniyor.

Öyle mi peki, mesela 2020 de hiç karakol basılmadı, ulusal yatırımlar devam etti, Karabağ kurtuldu, Maraş artık kapalı değil, Ayasofya cami hüviyeti kazandı, Birleşik krallıkla serbest ticaret anlaşması yapıldı, döviz iddia edildiği gibi 10 tl, altın 700 tl olmadı örnekler başlıca bir yazı konusu olur…

Korona yüzünden vefat edenlerimize Allahtan rahmet dilerim fakat bayram trafiğinde bu ülkede kat be kat fazlası “canavara” kurban gidiyordu, 2020 de o da olmadı.

***

Sözcünün haberinde yanlış yazılan bir şey yok, Ayasofya’nın açılışına birileri o kadar üzülüp ağladı ki gözyaşları sel olup Roma surlarını aşarak Vatikan’a ulaştı…

Santa Marta’nın balkonuna çıkıp durumu gören Papa’nın yüreği serinledi, sonra bir an durup muhtemelen ulan bende kendimi en büyük Hristiyan sanırdım, benden büyükleride varmış demek diyerek gözyaşları eşliğin de tövbe istiğfar getirmiştir.

***

MHP’yi bölen partililer, daha düne kadar çanına ot tıkanmış bazı cemaatlerin müritleri, sıkı muhalifler, emekliler iyi birer sözcü okurudur… Bende okurum, takip ettiğim birçok gazeteyle birlikte ama Cumhurbaşkanımızın dediği gibi para vererek değil internetten, hemde en kesif yazarlarına kadar.

Keşke sıkı takipçileri de diğer gazeteleri okuyacak cesareti gösterebilse…

Ha, birde bizim mahalledeki sözcü okuru emekli amca gibi 3 tane kendi yayın organlarına sahip çıkan Ak Partili olsa 31 Martın rengi farklı olabilirdi.

 

Hasan Perçin

hsnprcn@hotmail.com

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları

Haberler

FacebookFacebook TwitterTwitter Instagramİnstagram

Site içi arama