STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

Sağlık Sorununa dönüşebilir…

Hasan PERÇİN

11 Şubat 2022

Bir erkeği sinirli öfkeli ve agresif yapan genelde iki neden vardır, biri işi diğeri eşi…

Belediye başkanına son günlerde neden bu kadar gergin olduğunu sorudular, eşiyle problemi olmadığını söyledi, geriye diğer seçenek kalıyor işinde (Belediyede) yolunda gitmeyen bir şeyler olmalı…

Bir önceki meclis toplantısında özürler dilenmesi helallikler istenmesi güller dağıtılması uzun sürmedi hemen sonraki toplantıda yine birbirine girdiler, zabıta ile çıkarılmalar bağırmalar falan arşa ulaştı.

Başkanın ulusal çıkışları ve hareketlerini içeren kısa vidolar sosyal medya canavarlarının hesaplarında itibar görmesi, görüşülmüş bile olsa Bolu sorunlarını gölgede bırakıyor.

Eski dönemin son zamanlarında meclis toplantılarına katılmıştım, Alaaddin başkan toplantıyı açar ardından komisyonlardan gelen ağırlığı imar olmak üzere teklifler değerlendirilir, muhalefet olarak genelde Erhan bey ve Hasan bey itirazlarını söylerdi

Erhan Bey Bolulu vatandaşların menfaati için su ücretlerinde istediği indirim talebi başkanın “o zaman bana yatırımların finansmanı için para bul” diye cevaplanır, ya da “imarda yine çevrenize göre iyi düzenleme yaptınız”  imasına başkan, vatandaştan gelen taleptir komisyon değerlendirmiş kara bağlamış bende sizin gibi şimdi öğreniyorum derdi…

Hatası varsa müdürlerini toplantı esnasında bazen ağır kelimelerle tersler, tabiri caizse yerin dibine sokardı. Kar yağışı esnasında sahada “vallahi görmedik” konumunda olacak müdürünü yanına alıp basın toplantısı yapmayacağı kesindi.

Ama hiçbir zaman ampul alınıp patlatılmaz, üyelerin yüzüne poşet çay atılmaz, zabıta ile çıkarılmaz, Cumhurbaşkanına askerinim diye mizah yapılmaz ulusal konulara değinilmezdi.

Başkanı bu kadar agresif yapan ne olabilir bilemiyorum, belki belediye bütçesi açık veriyordur ki iki bankadan borçlanma yetkisi isteyip aldı.

Belki basında eleştirilen dar kadrosu işleri istediği gibi yürütemiyordur ki sağ kolu Rasim Bey yine kamuoyunda konuşulduğu üzere vekillik için sahada sosyal çalışmalar yaptığından yeteri kadar destek olamıyor olabilir.

Belki Mantar kompos kooperatif üçgeninde beklenen üretim ve kar Çin’e satılacak led ekran projesi misali hedefi tutmamış olabilir.

Bu nedenle ulusal konulara biraz ara verip Belediye ile ilgilense iyi olacak, yoksa bu stres başkana sağlık sorunu olarak dönebilir.

 

Hasan Perçin

hsnprcn@hotmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları

Haberler

FacebookFacebook TwitterTwitter Instagramİnstagram

Site içi arama