STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

R Ö

Hasan PERÇİN

1 Ekim 2020

 

Siyah mercedesli Rasim Usta… Elektrikçi Rasim… RÖ…

Yeni yönetimin en göz önünde yardımcısı, gazeteci Rasim Özdemir. Yıllardır gönül birliği yaptığı Tanju Özcan tarafından belediyede önemli göreve verildi.

Siyasetin kurtlar sofrasında adını partisinin neredeyse tek alternatifi yapmayı başaran Tanju Özcan rakip partinin atamayla gösterilen belediye başkan adayını fırsata çevirip siyasi macerasını vekillikten belediye başkanlığı olarak revize etti.

Vekillikte edindiği kendisine sadakatle bağlı yol arkadaşlarını belediyeye taşıyan Özcan dar kadrosuyla Bolu’yu yönetmeye çalışıyor.

Kadrosundan en önemli görevi gazetecilikten gelen cemiyet arkadaşımız Rasim’e verdi diyebiliriz.

Başkan yardımcılığı ve basın sözcülüğünü üstlenerek belediyenin görünen yüzü oldu. Haliyle Özcan’dan sonra eleştirilerin odağında kendisi var.

Açılışlara katılıyor, nikâh kıyıyor, Alaaddin beyin 8 sene aralıksız yaptığı hasta ziyaretlerini kurum temsilcileri olmadan gerçekleştiriyor, doğum ve ölümlerde belediye adına bulunuyor, belediyeye organik bağlarla bağlı Boluspor’un yeni yönetimde yine yer aldı, etkinliklerine koşturuyor vs…

Rasim eleştiriliyor ve görevi boyunca eleştirilecek, bundan kaçamaz. Sağ da eleştiriyor sol da, kimi Lise mezunu olduğundan yeterliliği olmadığını kimi geldiği gazetecilik mesleğinden dolayı söylediği “şehri gazeteciler yönetir” lafını.

Bir şehri gazeteciler yönetebilir mi?

Yasama Yürütme ve Yargı erkinden sonra Türkiye’de medya 4. Gücü oluşturur. Yasamanın (meclisin) yaptığı kanunları, yürütme (kamu görevlileri) ülkede uygulamasını yürütürken doğacak sorunları yargı üstlenir… Medya ise şehrin ve ülkenin canlı hafızası olduğundan takip eder, gördüğü yanlışları yazıp çizip eleştirerek idarecileri uyarır, doğruya yönlendirir.

Şuan medya tam olarak bunu yapmasa bile asli görevi bu olduğunda dolayısıyla yönetimin içinde olur. Rasim de gazeteci olarak geldiği konumunda bunun farkında.

Geçen tesadüf karşılaştık, sözlerini sordum arkasındayım dedi. Yöneticiler değişir başkan değişir, müdürler değişir ama gazeteciler şehrin yaşayan hafızası olarak hep oradadır dedi. Sözlerine katılıyorum.

Mezuniyet konusuna gelince, yıllarca tecrübe ile olgunlaşmış yetenekler vardır tahsilin üzerindedir, yöneticilik herkese nasip olmayan bir vasıftır. Recep Tayyip Erdoğan’a da aynı ithamlarda bulunuyorlar ama 20 yıldır içeride ve dışarıda iktidar…

 

 

 

 

 

 

Hasan Perçin

hsnprcn@hotmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama