STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

Maksat Rehabilitasyon

Hasan PERÇİN

5 Haziran 2017

 

Ana caddemizin haline bakıp da şehircilik başarısızlığımı sanıyorsunuz? Çok yanılıyorsunuz ilimizde yaşayan mültecilere rehabilitasyon amacıyla Irak ve Suriye sokaklarının bire bir kopyası olarak düzenlendi, özel efektlerle yeni bomba atılmış havası verildi, bastığımız yerden demir filizleri fışkırıyor, geçen bir kızcağızın ayağına saplanıp acı ile feryat etmesi Suriye görüntüsü değilse nedir? Uluslararası ödüle layık tasarım harikasıdır.

Varoşların gülen yüzü

Her sokakta kepçeler çalıştığı için hemşerimizin biri borazanlardaki iş yerinden bahçelideki evine gitmek için aracı ile yola çıkmış ama ne ara Paşa köyünde kendini bulmuş anlayamamış..

Anlatalım güzel kardeşim, orada olup ama hiç görmediğimiz ara sokakları keşfediyoruz, onların yalnızlığını paylaşıyoruz, mahalle bakkalı seni görünce umutlanıyor, insanları yeni birileri gördüğü için mutlu oluyor, bahar geliyor memleketime

Çocukken Almancı mersedesi peşinde koşturduğumuz sevinci düşün, şimdi o ara sokaklardaki çocuklar lüks mersedesinin ardından aynı sevinçle koşturuyor.

Dalyan çamur banyosu

Adam yazın Marmaris’e gidip Dalyan’da birde para verip burun deliklerine kadar çamura gömülüp banyo yapıyor, burada kazıp kapatılmayan yollar tozumasın diye ıslanıp da çamur olunca bas bas bağırıyor. bu insanoğluna yaranılmaz kardeşim.

Afrikalı düşünür Kenyatta

Neymiş, Belediye sanal 3 boyutlu proje hazırlatıp slayt gösterisi ile kandırıyormuş, 3 gün sonra unutulup gidiyormuş, bitmiş halini görmemize ömrümüz yetmezmiş…

Afrikalı düşünür Kenyatta, Batılıların Afrika’ya girişini şöyle anlatır "Hıristiyanlar ülkemize geldiklerinde bizim topraklarımız onların İncili vardı. İncili elimize verdiler, gözlerimizi kapatıp dua etmemizi istediler. Biz de onlara inandık, Gözlerimizi açtığımızda, gördük ki, topraklarımız onların eline geçmiş, bizim elimizde de İncil kalmıştı."

Şimdi sizde gözlerinizi kapatın, açın… Ne kaldı elinizde? Projelerin üç boyutlu çizimi… İncil’den iyidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama