STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

Kendinden gayet emin

Hasan PERÇİN

2 Nisan 2015

Son viraj dönüldü adayların açıklanmasına sayılı günler kaldı, şimdi kendilerini toplum temsilcilerine anlatan aday adaylarımız 7 Nisan’dan sonra partisiyle birlikte yapacaklarını halka anlatarak oy isteyecekler.

Bolu Gazeteciler Cemiyetini sabah kahvaltısına davet eden Mehmet Emin Güz’ü aynı zamanda gazetemiz Takip adına dinlemeye gittim.

Kahvaltının ardından Mehmet Emin Bey konuşmasını yaptı, sonra gazetecilerin sorularına geçildi.

İlk soru olarak diğer aday adayı Ferudun Beyin ima ettiği aday belirlenirken meslek dalı kotası olup olmayacağı soruldu.

Bilindiği üzere Ak Partide adayların üçü avukat. Ferurun Bey ise; 3 adayın ayrı meslek dallarından seçilebileceğini mesela 1 avukat, 1 doktor, 1 akademisyen olabileceğini söylemişti. Emin bey ise böyle bir uygulama olmayacağını, misal Bolu’dan 3 avukat olsa bile bir başka şehirden 3 akademisyen, mühendis vs... konulabileceğini ve bunun denge sağlayacağını söyledi.

Diğer sorularda Bolu gündemini meşgul eden Himmetoğlu Köyü, Bolu’nun kalkınması turizm vs gibi genel sorular soruldu.

Ak Parti’nin en hassas ve birinci gündemi olan paralel yapılanma hakkında ne Mehmet Bey söz söyledi ne de gazeteciler soru sordular. Duayen yerel gazetecilerimizin sorularının ardından ben sorayım derken bir anda toplantı bitti. Fotoğraf çekimine geçilmek üzere ayağa kalkıldı. Bende yanına giderek Mehmet Emin beye hakkındaki kripto aday iddialarını sordum.

İddiaları söyleyenleri kale almadığını, kendisinin uzun yıllar partide görev alarak il başkanlığı yaptığını, ortağından dolayı bu iddiaların dile getirildiğini, gerçek yüzü ortaya çıkmadan önce çoğumuz gibi iyi niyetinden şüphe etmediği için cemaate yakın olduğunu, gerçekler gün yüzüne çıkınca ise mesafe koyduğunu, ortağı av. Yüksel beyin ise Milli Görüş tabanından geldiğini ve cemaatçi olmadığını söyledi.

Yüksel beyin cemaatçi olduğunu yazdığı köşe yazısını hatırlattığımda ise, o yazıyı CHP’lilere inat karşılık ve eleştirir cümlelerinde kullandığını söyledi.

Oysa iddiaları gündeme getirenlerin ciddi takipçileri olduğunu hatta genel merkeze dosya sunduklarını, bu konuda iki çift laf üretmeden kendini savunmadan beni bilen bilir tavrının yetmeyebileceğini, yaptığı ziyaretlerde ve toplantılarda dile getirmesinin fayda sağlayacağını söyledim. Kendinden gayet ‘emin’di.

Kahvaltı için teşekkür edip başarılar dileyip ayrıldım.

Artık beni bilen bilirin yetip yetmeyeceğini 7 Nisan salı günü göreceğiz.

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları

Haberler

FacebookFacebook TwitterTwitter Instagramİnstagram

Site içi arama