STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

Hisar Tepesi…

Hasan PERÇİN

12 Mayıs 2020

 

Bu konuyu çok kez yazdım, Bolu’nun olmazsa olmazıdır, madem kentin geleceğini turizm kültür spor olarak koyduk o zaman Hisar Tepesi’nin tarihi dokusunda mutlaka tekrar canlandırılmalıdır dedim.

Eğer belediye başkan adayı olsam en büyük vaadim ve projem bu olurdu.

Haberlere Hisar tepesi Turizme kazandırılıyor haberlerini görünce, merakla okumaya başladım, 3 boyutlu görsellerde stadion kalıntılarından tepeye çıkan merdiven basamakları görünüyordu…

Seçim vaatlerinin yer aldığı gazetesine baktım, evet hemen hemen aynısından bahsetmiş Tanju Özcan, basamaklar ve tepe çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarıyla güzelleştirilip turizme kazandırılacak demiş.

Neler planlanıyor hisar tepesinin Bolu turizmine! kazandırılması için?

Stadion kalıntılarının restore edilmesi, merdivenlerle tepeye çıkılacak yürüyüş yolu, orada siz deyin seyir terası ben deyim kafeve mevcut okul.

Bu, tarihi tepenin turizme kazandırılmasından çok tepe ve eteklerine peyzaj çalışmasına binaen ihalesinde ciddi rakamların teklif edileceği kafe yapma projesi…

Oysa ne hazine yatıyor hisar tepesinde… Romanın en kudretli İmparatoru Hadrian’ın yaptırdıklarını canlandırabiliyor musun? İşte turizme kazandırmak öyle olur. Stadionda yine yarışlar düzenleyebiliyor musun? İşte o zaman milyonlarca yerli ve yabancı turisti çekebilirsin. Fakat ortaya çıkarmak gerçekten zor iş. Birkaç belediye başkanı eskitir ama olmayacak iş de değil.

Hisar tepesi tarihi olarak değerlendirebileceğimiz tek yerdir.

Düzenleme ile görsel zenginlik kazanır Bolu, son kalıntıların metal levhalar ile gizlenmesinden de kat kat iyidir, aman aman turist cezbedeceğini sanmıyorum.

Yarın bir gün uzun merdivenleri tırmanamayan yaşlı vatandaşlariçin çözüm gerekirse aman diyim yürüyen merdiven yapmayın bozuluyor, en iyisi asansör.

 

Hasan Perçin

hsnprcn@hotmail.com

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları

Haberler

FacebookFacebook TwitterTwitter Instagramİnstagram

Site içi arama