STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

FİLİZ MAKARNA’DAN MEKTUP VAR…

Hasan PERÇİN

1 Mart 2016

Bolu’muzun değeri, markası, mihenk taşı, daha navigasyonlar yokken yer bildirimi, adres tarifi yaptığımız, marketlerde onlarca marka içerisinden özenle aradığımız Filiz Makarnamızı yazmıştım iki hafta önce.

Güzel bir konuya değinmişsin diyenlerde oldu, ucuz milliyetçilik yapıyorsun, gereksiz gündem oluşturuyorsun diyenlerde.

Özne Bolu olarak yazmaya çalışıyorum, eleştirenlerde tebrik edenlerde olacak, hepsine saygım sonsuz, başımın üstünde yeri var.

Beni asıl ilgilendiren konunun muhataplarının ne diyeceği idi.

Belki bir şube müdürü, halkla ilişkiler sorumlusundan klasik bir cevap veya hiç görmemezlikten gelinebilir diye düşünmüştüm.

Bizzat Barilla Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Karababa öylesine güzel, öylesine sahiplenir cevap verdi ki açıkçası şaşırdım.

Bakalım neler demiş Güneş Bey,

*

Sayın Hasan Perçin,

Öncelikle, Filiz makarnamıza verdiğiniz kıymet ve hem Bolu hem Bolululara karşı hissettiğiniz derin aidiyet için size şahsen teşekkür etmek istedim.

Çünkü inanıyorum ki ancak ‘kıymet’ duygusunu bilenler ve bu duyguyu derinden hissedebilenler ‘kıymet’ duyduğu her ne ise onu sakınır, yarınını düşünür ve büyütmeye çabalar.

Bizler, Filizle ve elde ettiği tüm başarılarla gurur duyan; büyüye bilmesi için yarınlarına yatırım yapan; adını, hem yurt içi yem yurt dışında büyütmeye çabalayanlar olarak, 139 yıllık bir başarı öyküsü olan Barilla çatısı altında faaliyet gösteren bu markamızın önemini biliyoruz.

Filizi, bizler gibi görebilen, önemseyen, ona ne olduğunu sorgulayan ve akıbetini merak edenler oldukçada mutlu oluyoruz.

Bu topraklarda doğmuş Türk mutfağının vazgeçilmez lezzeti olmayı başarabilmiş bir marka olan Filiz, bildiğiniz gibi 20 yıla yakın bir süredir Barilla gıda çatısı altında faaliyet gösteriyor.

Barilla gıda, hem Filiz hem de Barilla markalı ürünleriyle, toplamda 50’nin üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Üstelik Filiz, yaptığımız yatırımların meyvesini verirken sürekli büyüyor; büyürken, yenilikçi ürünleriyle sektörde farklılaşıyor ve bunu da aldığı ödüllerle taçlandırıyor.

Ayrıca Bolu belediye başkanlığı öncülüğünde başlatılan ve ilimizin yurt içi ve yurt dışı tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla uygulamaya konan “tabiatın kalbi bolu” logosunu da üretimini Bolu’da yapan, istihdamını yine bu ilden sağlayan bir marka olarak, Filiz ürünlerimizin tüm ambalajlarında gururla taşımaktayız.

Filizin kırk yılı geride bırakan tüm bu başarı serüveni; sürdürülebilirlik anlayışını “sizin için iyi, gezegen için iyi” mottosuyla iş modeli haline getiren Barila çatısı altında, daha nice yıllar devam edecek.

Bolulu meslektaşlarınız ile birlikte sizi fabrikamızda ağırlayarak tüm bu serüveni yüz yüze de anlatabilmeyi; sizleri, 130 yılı aşkın bir süredir işini tutkuyla yapan Barilla kültürü ile tanıştırabilmeyi ve beraber keyiflice zaman geçirmeyi çok isterim.

Filizin sektöründe dünya lideri ve güvenilir bir çatı altında özenle büyütüldüğü noktasında müsterih olmanızı dilerim.

Güneş KARABABA

*

Bolu Gazeteciler Cemiyeti üyesi olarak, başkanımız Sayın Bülent Velioğlu ile hazırlayacağınız programda sizleri dinlemekten memnuniyet duyarız.

Ben hala FLİZ adının Bolu ovasına bakan yüzünde olmasından yanayım, tasarrufu size aittir.

İlgi ve alakanız için teşekkür eder,başarılarınızın devamını dilerim.

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları

Haberler

FacebookFacebook TwitterTwitter Instagramİnstagram

Site içi arama