STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

Fatih Metin…

Hasan PERÇİN

4 Aralık 2018

Kurulduğu 2002’den bu güne Ak Parti’de kimler geldi kimler geçti.

Kimisi siyaseten yoruldu gitti, kimileri aslında hiç bulaşmamalıydı, kimileri parti içi hiziplerde mağlup oldu, kimisi seçilemedi, kimisi temayülden çıktı listede yer bulamadı küstü, kimisi aldığı görevin hakkını veremedi… Bir şekilde isimleri Bolu siyasetinin tozlu raflarına kaldırıldı.

Fatih Metin her dönem ismini canlı tutan, partisinin gündeminde olmayı başaran nadir siyasetçilerden.

Yorulmadı, darılmadı, seçilemedi-listeye giremedi küsmedi, hiziplere bulaşmadı, verilen görevleri burun kıvırmadan yerine getirmeye çalıştı. Öyle ki, hukukçu olmasına rağmen Gümrük Ve Ekonomi Bakan Yardımcılığı görevlerini kumaşı sırıtmadan yerine getirebildi.

Sabretti, liderine bağlılığını ispatladı, seçim zamanlarında gelip kapı kapı çalıştı, şimdi mükâfat olarak belediye başkan adayı oldu.

2004’de Alaaddin beyden il başkanlığını devralmıştı, şimdi yine Alaaddin beyden Belediye Başkanlığını devralmaya hazırlanıyor.

Allah’ın ve Bolu’nun bildiğini saklamaya gerek yok,

10 sene meclis üyeliği 15 sene başkanlık… Çeyrek asrınızı verip ailenizden çok emek harcandınız mı artık o şehir evladınız gibi olur, tekrar aday olmayacağınızı açıklasanız bile bırakıp gitmek kolay olmaz. Alaaddin başkan da yine adaylığını açıkladı, partinin Bolu kurucusu ve abisi olması hasebiyle karşınsa aday çıkmamasını bekledi.

Yine uzun yıllar il yönetiminde bulunan, son 4 senesini başkan olarak geçiren, 15 Temmuz’u birebir yaşayan, girdikleri her seçimde teşkilatını iyi organize ederek Türkiye genelinin üzerinde oy alan Nurettin başkan da il başkanlığındaki misyonunu tamamladığını düşünüp partisinden farklı görev bekleyerek adaylığa niyetlendi.

Haliyle parti iki önemli isim arasında sıkışma noktasına gelmişti, Ankara’da kulisler pavyonlar, localar derken Ak parti, teşkilatına ne kadar hâkim olduğunu sergileyip tüm partilileri etrafında birleştirecek görev adamı Fatih Metin’i Belediye başkan adayı göstererek sorunu çözdü.

80 darbesine zemin hazırlayan sağ sol çalışmalarının 12 Eylül ertesinde bıçak gibi kesilmesi misali

Fatih Metin adaylığı açıklandıktan sonra ilk Bolu’ya gelişinde tüm partililerce sevgiyle karşılanıp sonsuz destek açıklamalarına mazhar oldu.

Seçilebilir mi?

İçinde bulunduğumuz ekonomik türbülansın, erken emeklilik alamayanların, elektrik ve doğalgaza gelen zamların, yoğunlaşan trafik denetimlerinin vatandaşta oluşturduğu tepki sokakta her zamankinden daha çok sesinin çıkmasına neden oluyor.

Karşısında muhtemelen meslektaşı Tanju Bey olacak, eğer yarışa sadece ikisi girse seçilebilir diyebiliriz fakat MHP Bolu adayının Ak partinin oylarını bölme, tepkili sağcı oyların adresi olabilme ihtimali çok yüksek.

Tanju beyin CHP seçmeninden ziyade sağcı seçmende de karşılığı olduğunu unutmamak gerek.

Yerelde sıkı çalışıp genelde de partinin ekonomiyi düzeltmesi Fatih beyin elini kuvvetlendirir.

Son olarak bir oyun altın olacağı bu seçimde, aday adayı olup da genel merkezce kendini ifade edebilme imkanı sağlanmayan diğer adayların tepkili olduğunu, gönüllerini alması gerektiğini de hatırlatalım.

 

Hasan Perçin

hsnprcn@hotmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları

Haberler

FacebookFacebook TwitterTwitter Instagramİnstagram

Site içi arama