STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

Buğulu Fotoğraf…

Hasan PERÇİN

16 Ekim 2020

 

İzzet Baysal caddesinde dağıttıkları bülten elime geçince öğrendim ki Sol parti yeniden kuruluş sürecindeymiş.

Kongrelerinin bültenini dağıtıyorlardı.  

Demokrasi ve özgürlük olmadığını iddia ettikleri ülkemizin bir şehrinin en işlek caddesinde bülten dağıtabiliyor içinde iktidara faşist şeriatçı hilafetçi sömürücü soyguncu zalim kötü diyebiliyorlar.

Okudukça insanda bir kararlıkla birlikte kaş çatılma durumu oluşuyor “Türkiye’nin çıkışı ancak kora kor mücadeleyle, sosyalizme olur”, “sermayeye bırakılan tüm işletmeler kamulaştırılmalıdır” cümleleriyle birlikte sol parmaklarımda kıpırdanmalar başladı.

“Darbecilerin lekelediği, giderek ortadan kalkan Cumhuriyeti yeniden kurmak zorundayız, halk demokrasisi ile hazırlanacak yeni bir anayasa ile özgürlüklerin önündeki engeller kaldırılmalıdır” derken sol parmaklarım içe kıvrılıp yumruğa dönüştü.

“Bugünkü sorunları merkez muhalefetin çözeceğini sanmak hayalciliktir, sorunların ana kaynağı AKP-MHP bloğudur, mevcut iktidarın seçimle yıkılacağını ummak siyasi körlüktür, NATO dan çıkılmalı, İncirlik kapatılmalı, 12 Eylül anayasası iptal edilmeli, DTÖ ile yapılan anlaşmaları iptal edilmeli, yıkılsın haramilerin saltanatı dağılsın zalimliğin kötülüğün iktidarı” sloganlarına geldiğimde yumruk halinde sol kolum havaya kalkmıştı bile…

İçinde Gazi Mustafa Kemal ya da Atatürk geçmiyor, din diyanet ile mesafeli olduklarından bol bol laiklik geçiyor, kongre fotosunda ve hiçbir yerinde Türk bayrağı da yok ama o kadar kusur kadı kızında da olur deyip geçelim.                                         

İdealist insanları severim içleri neyse dışları da o dur, fikir olarak katılmasam da gerçek solcular da böyledir aşırı sağcılarda. İnandıkları yoldan milim sapmazlar, Atatürk’ü sevmiyorsa alenen söyler, şeriat istediğini ya da devrim ile sosyalizme geçilmesini istediklerini, sermayeye el koyup devletleştireceklerini gizli gündem yapmazlar.

Siz asıl maske takanlardan, seçim öncesi camide Yasin okuyup ardından tatilde içki içenlerden, dün görevdeyken yalakalık yapıp görevden alınınca partisine liderine sövenlerden, sırf muhaliflik olsun diye terör örgütlerine şirinlik yapanlardan korkun. İçi dışı bir olanlardan zarar gelmez.

Bolu da da örgütlendi Sol parti, ilçe başkanı da arkadaşımız, hatta il başkanı da akrabam olabilir… İdealleridir görüşleridir saygı duyar çıkan haberlerini takip ederiz.

İlçe başkanı geçenlerde Bolu HDP il başkanın ziyaret etmiş, edebilir. Fakat görseli sosyal medyalarında buğulu vermişler. Anlamadığım, madem yasal bir ziyaret niye buğuluyorsunuz? Madem buğulanacak kadar legal değil niye ziyaret ediyorsunuz?

Ziyaretin marjinal görünmekten başka ne faydası oldu?

HDP li eski vekil Atan Tan istifa ederken “HDP nin Pkk ile bağı gizlenemez” demiş..

Soner Yalçın’ın da yazdığı gibi “Pkk 26 yıldır yerel ve ulusal ekonomiyi hedef alarak orman yakıyor… Artık kimi solcular romantizmden kurtulup Pkk nın terör örgütü olduğu gerçeğiyle yüzleşmelidir…

 

Hasan Perçin

hsnprcn@hotmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları

Haberler

FacebookFacebook TwitterTwitter Instagramİnstagram

Site içi arama