STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

BOLUDA İLK BİBER/PROTAKAL GAZLI EYLEM ŞENLİĞİ…

Hasan PERÇİN

22 Haziran 2016

Sakinliği ile bilinen ilimiz, olaylı eylemle ilk defa biber gazının tadına baktı. İşte an be an gelişmeler.

Fitil ateşleniyor…

Eylemin fitilini yakacak söylem konusunda sorumluluk üstlenen il milli eğitim müdürü “birinin bu görevi üstlenmesi lazımdı, sosyal sorumluluk alıp 10. yıl marşından girdim olaya. Çok doğru tercih yaptığım sonrasında belli oldu, yoksa benim Cumhuriyetle Atatürk ile bir sorunum olmaz” derken yüz mimiklerinden “gülüyor musunuz” diye soranlara “yoo benim arka dişimde dolgu varda arada sızlayınca yüzümde bir gerilme oluyor” diye cevap verdi.

Başkomutan

Eylem için toplanan guruba Liderlik yapan Bolulu Vekil Tanju Ö. polisin çektiği güvenlik bariyerlerini en önde yıkmasını “medyada bir başkomutandır gidiyor, üniformalı fotoları falan çıkıyor, sonuçta benimde yolum açık, bugün vekil yarın genel başkan derken en tepeye çıkabilirim hazırlıklı olmak lazım diye düşünüp Bolu da ilk olacak gazlı eylemde guruba Liderlik ettim. Barikatı aşıp o yeni memur ile karşılaştığımız anı unutamıyorum, ikimizin de ilk deneyimiydi, heyecanlıydık, avuçlarının terlediğini hissettim bakışlarını benden kaçırıyordu, heyecandan biraz fazla kaldırmış olacak, Gezi’deki kırmızılı kadın pozu için göğsüme tutması gereken portakal gazı yüzüme geldi, ilk başta sıkıntı gibi olsa da sonrasında hastane süreci ve ziyaretler ayrı bir güzellik kattı” diye değerlendirdi.

Gelin çiçeği.

Eylemcilerin içerisinde görev alan emekli öğretmen Rasim K. (68) “takdir edersiniz ki ömrümüzün son demlerindeyiz, şu Bolu’da gazlı eylem görmeden gitsem gözerlim açık kalacaktı. Sıcağa rağmen geldik, atılan ilk kapsül ayaklarımın dibine düştü, tarihi bir andı, elime aldım o ara karşımda gazetecilerin, polislerin ve vatandaşların olduğu 3 gurup fişeği heyecanla kendilerine atmamı istiyordu. Bir an gelin çiçeği geldi aklıma arkamı döndüm ve fırlattım gazetecilere nasip oldu.” dedi.

Duygulandıran anlar.

Gaz fişeği üzerine gelen Bolulu gazetecilerden ulusal haber ajansında görev yapıp tecrübeli olanlar ustaca bi hamle ile fişekten kurtulurken, yerel basın mensupları gazdan nasibini aldılar. O anları anlatan gazeteci yazar Mustafa C. “ihtilal zamanlarında yazılar yazdım, basit bi yazıdan dolayı mahkemeye gittim, kariyerimde tek gaz fişekli eylem kaldıydı onunda bugün tamamlamış oldum yetkilere çok teşekkür ediyorum” derken duygulandığı gözlerden kaçmadı.

Emniyette heyecan ve gurur bir arada..

Bolu il emniyet müdürü yaptığı değerlendirme ile “bu gün Bolu’da olabilecek eylemlere karşı antrenman yapmış olduk, en önde hiç eylem görmemiş ekiplerimizi kullandık, zaten depolarımızdaki biber gazlarının da tarihi geçmek üzereydi iyi oldu ziyan olmadı, büyük şehir ekipleri kadar başarı gösteremediğimizi kabul ediyorum, kurum içi eğitimlerimizde aksaklıkları en kısa zamanda gidereceğiz” diye özetlerken yarın gelecek olan takviye protestoculara karşı Bolunun ilk TOMA sını kullanmayı hedeflediklerini, TOMA nın tüm bakımlarını yaptırıp hazır beklettiklerini söyledi. Bolu’da duyulabilecek ilk “TOMA müdahale et abicim” sözünün kendine nasip olmasına çok yaklaştığını gizleyemedi.

Üniversite görevde…

Tek vekilin çar çabuk bertaraf edilmesi üzerine yurt genelinden geçici görevlendirme ve sefer görev emri ile Bolu’ya sevk edilen 30 kişilik vekil heyetinin göstereceği performans ve küçük bir eylemin tüm ülkeye yayılıp yayılmayacağı üniversitemiz tarafından akademik olarak gözlenebilecek.

İftar da kutlama…

Son olarak tatbikatı başkomutan sıfatıyla izleyip akşam verdiği iftarda değerlendiren Bolu valisi “arkadaşları ve görevlileri tebrik ediyorum her kez fazlasıyla üzerine düşeni yaptılar Sakin Bolumuzun nasıl karışacağını göstermiş olduk” dedi. İftara katılan gazeteciler gazlı fişekli eylem anılarını birbirine anlatırken, Bolu’da bir ilki yaşayıp tarihe geçen her kesimin yüzünde gururlu bir yorgunluk hissediliyordu.

*

Yukarıda bahsi geçen kişi ve kurumlar tamamen hayal ürünüdür..

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları

Haberler

FacebookFacebook TwitterTwitter Instagramİnstagram

Site içi arama