STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

Bolu Valiliğinde 2. Ahmet Dönemi

Hasan PERÇİN

12 Şubat 2019

 

En baştan alırsak beşinci Fakat silinen FETÖ hafızası ve öncesini takip edemediğimden benim için ikinci.

99 depreminde vali yardımcısı olarak görev yapan Birinci Ahmet, Ahmet Zahteroğulları ilimize yabancı değildi, Bolu’yu seviyordu görev yaptığı bir yıllık kısa süre içerisinde Bolu da onu sevmişti.

Nasıl sevmesin, Bolu’da olan her soruna koşturuyor çözüm üretmeye çalışıyordu. Haliyle Belediye başkanımız ile arası iyi olan az sayıdaki valilerdendi. Açılış, kapanış, davet, seminer nereye çağırılsa gidiyor kimseyi kırmıyordu. Gazeteciler çat kapı görüşebiliyor, valinin renkli kişiliği ve her alanda olması valilik basını tarafından paylaşılmasıyla gazete sayfaları rahatça doluyordu.

Öyle ki, 2014 yerel seçimlerinde umduğunu bulamayan muhalefet iktidar belediye başkanını adeta yok sayıp manşetlerini vali beyin trafiğinden kullanıyordu. Konuyu değerlendirdiğim köşe yazımı sabah erken saatte okuyarak beni aramış, aynı konudan mustarip olduğunu söylemişti.

Derken kararname ile merkeze çekilip yerine bürokrat Aydın Baruş görevlendirildi, rahatlığa alışan Bolu bir anda karşısında devletin resmi yüzünü görmüştü.

Aydın valimizi Bolu’ya ilk geldiğinde valilik merdivenlerini eşi ile el ele çıkarken hatırlarım, Devletin resmi yüzü olsa bile bir yerde yeni Türkiye’yi temsil ediyordu.

Görev sürecinde diyaloglarına çok dikkat etti, valilik enformasyonunu minimum düzeyde tuttu, gösterişe kaçmadı.

En büyük sınavı 15 Temmuz ve sonrasını yaşaması oldu. O gece 02 ye kadar nerede olduğu hep tartışma konusu edildi. Emniyet müdürümüz korumakla görevli olduğu vali beyi güvenli bir yerde tuttuğunu söylemekle yetinirken vali bey bu konuda ketum tavrını sürdürdü.

15 Temmuz gecesi neredeydi bilmem ama akşamüzeri beraberdik, 14-18 sularında ölümle biten kaza sonrası İzzet Baysal sanayimizin kavşağında incelemeye gelmiş, ışık konulması emrini vermişti. Ardından sanayi esnafını ziyareti esnasında fakirhanemizde soğukluk içerken müdahil olup hızlandırdığı yeni sanayi sitemizden konuşmuştuk. Kalktığı esnada hatıra için iş yerimin önünde Aydın Bey ile öz çekim yapmıştım (o kadar resmiydi ki ilk ve tek selfiesi sanırım buydu). Daha sonra üzerine 15 Temmuz hatırası yazarak çıkarttırıp kendisine hediye ettim.

Bence başarılıydı, Devlet de başarılı bulmuş olacak ki Malatya’ya vali atadı.

Şimdi Bolu valiliğimizde ikinci Ahmet dönemi, Ahmet Ümit.  Tanıştık, derin tarih bilgisi var, görevinin farkında. Özel aracına kırmızı plakayı çıkartarak biniyor. Bürokratlığı bir kenara bırakarak insan odaklı çalışacağını söylediler. Atamasının ardından hakkı olan Mehil iznini kullanmayarak hemen görevine başladı. Atanmış değil adanmış vali olacağı ilk sözleri. İlk ziyaretini Hayrettin’i Tokadi türbesine yaparak Bolunun manevi liderlerine dua edip dua aldı. Turizm, spor kültür, üniversite şehri ekseninde büyüme hedefimize sadık kalınacağını belirtti.

Bolu Vali beye, Vali bey Bolu’ya hayırlı olsun.

Hasan Perçin

hsnprcn@hotmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları

Haberler

FacebookFacebook TwitterTwitter Instagramİnstagram

Site içi arama