STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

BOLU HAVAALANI

Hasan PERÇİN

10 Haziran 2014

 

Eskiden otomobiller lüks sayılıyordu, günümüzde ise zaruri ihtiyaç, çocukken gökyüzünden geçen uçaklara büyük merakla bakardık, şimdi uçaklarda çağın oyuncağı olmaya başladı, reklâmlarında bile çocuklar oynuyor.

Dünya kupasına katılacak Ülkeler, milli takım uçaklarına giydirmeler yapıyor, kimisi takım oyuncularının fotoğrafını, kimisi gol sevinci yaşayan taraftarlarının fotoğrafını, kimisi ülke bayrağını. Kim bilir, belki bir gün bizimde abart egzozlu, iniş takımları borbet jantlı Bolu havaalanına inen uçaklarımız olur.

İstanbul a yapılacak 3. ve Dünyanın en büyük havaalanı konuyu açtı, gerçekten devasa bir proje, yıllık 150 milyon transit yolcu hedefi.

1999 büyük depreminde Kanada’nın göçmenlik hakkı tanıdığı akrabamıza annesinin, çalışmaya Kolombiya’ya giden Kemal ustanın uçak seyahatlerinden anlattıklarına göre, farklı ülkelerde en az 2 aktarma ile gidebiliyorlarmış, bu da uçak yolcu naklinin, dünya oyunculuğuna soyunan ülkeler için gerekli olduğuna yetiyor.

Bunu başaramayan ülkelere şu örneği verebiliriz, Tünel açılmadan önce şehirlerarası yolculuk yapanların Bolu Dağını ışıl ışıl, cıvıl cıvıl konuma getirdiğini, tesislerdeki ticari hareketin nasıl olduğunu düşünün, birde tünel açıldıktan sonraki halini.

Konu havaalanlarından açılınca, işin ticari boyutuyla ilgilenmeyen yaşam kültürcüler de boş durmamış, ünlü bir site kiraladığı özel jet ile havaalanlarını gezerek inişte seyri en güzel olanları belirlemiş.

Mesela, Fransa’nın Nice kentinde bulunan havaalanına inerken arka planda Alpler, önünüzde masmavi Akdeniz suları,

Karayip Adalarında bulunan St. Maarten’e inen uçaklar, bembeyaz kumsallara adeta dokunacak alçaklıkta geçiyormuş. Sırf bu yüzden, nerdeyse uçağa dokunabilecek heyecanı yaşamak için uzak ülkelerden o plaja gelen turistler varmış.

İskoçya’da bulunan minik Barra havaalanında ise uçaklar pist yerine kumsala iniyorken,

Kaliforniya’nın en büyük hava alanına gece inişlerde, şehrin rengârenk ışıkları, özellikle gökdelenlerin parlak ve ihtişamı güzel seyir zevki veriyormuş.

Ülkemizde de yok değil, Antalya Gazipaşa havaalanına uçaklar muz bahçelerinden geçerek inerken, okyanus adalarının gizemi yaşanabiliyor, Van da ise muhteşem Van Gölü manzaralı iniş yapılıyormuş.

Bunları okurken aklıma, her fırsatta bırakın Ülkenin, Dünyanın en güzel kenti hedefi koyan belediyemizin, yapılacak

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları

Haberler

FacebookFacebook TwitterTwitter Instagramİnstagram

Site içi arama