STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

Anneler Üniversitede…

Hasan PERÇİN

13 Kasım 2018

 

1900’ün ilk çeyreğinde yetiştirilecek genç neslimizi kurtuluş savaşlarında kaybettik, ikinci çeyreğinde yoksulluk ve kıtlık gençlerin önünü kapadı, üçüncü çeyreğinde darbeler ve sağ sol çatışmaları bir genç neslimiz daha kırıldı ve 4. Çeyreğinde yetişen pırıl pırıl nitelikli genç neslimizin FETÖ tarafından zehirlenişine şahit olduk.

Bilim, teknoloji, fen, matematik alanında Ülkeyi sırtlayacak gençlerimiz bir asır içerisinde sistematik şekilde kırıma tabi tutuldu.

Kötü örneklerden sebep Anadolu insanı çocuklarını (özellikle kız)üniversiteye yollamadı, yollamak istemediği gibi şehrindeki üniversiteye ve öğrencilerine mesafeli durdu.

Aynı şekilde eğitim sistemimizin bozukluğu nedeniyle istediği branşa değil de puanı tuttuğu üniversiteye sürülen gençlerde geldikleri şehri (büyük şehirler hariç) sevmediği gibi insanına da sıcak bakmadı.

Şehir dışına ve yüksekçe yerlere yapılmasından mıdır nedir eğitimcilerinin kendini Anadolu insanından yüksek görmesi, seçilmiş yerel yöneticilerin en iyisini ben bilirim egosu arayı iyice açıtı.

Oysa bilimin merkeziüniversiteler toplumun her safhasında olmalı, yerelde atılacak her adımda fikri sorulmalı, ulusalprojelerde en önde olmalıydı. Maalesef olamadı. Kısır çekişmelerin, yüksek egoların kurbanı oldu.

FETÖ kapsama alanına giren üniversitelerimiz şehir dışında yüksekçe yerde olmaları konumuyla adeta bir Alamut kalesine dönerken, eğitimcilerinin bir kısmı tabiri caizse haşhaşiye dönüştü. Böyle bir ortamda ne üniversitenin şehre, ne şehirlerin üniversiteye mesafesi daraldı.

FETÖ etkisinden kurtarılmaya çalışılan bilim yuvalarımızda atanmış bürokrat görünümünden ziyade sorumluluk alarak sosyal hayatımıza dokunan halkçı rektörlerini gördükçe mutlu oluyoruz.

Lise mezunu anne ve anne adaylarını üniversite ile tanıştırıp eğitim vermeleri güzel bir örnek.

Stadyum için yer aranan Bolusporumuzu kampüse yakın bir yere davet edip fizik kondisyon harici akademik olarak takımımızı çalıştırmak istemesi daha önce duymadığımız, duyduğumuzda şaşırdığımız bir proje. Şuan askıda sanırım ama uygulanabilse belki de Türkiye’ye model olur.

Üniversitemiz ve sayın rektörü Mustafa Alişarlı güzel işlere imza atıyor, tebrik ederiz.

 

 

Hasan Perçin

[email protected]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları

Haberler

FacebookFacebook TwitterTwitter Instagramİnstagram

Site içi arama