STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

ANLAYANA SİVRİSİNEK SAZ!

Hasan PERÇİN

2 Temmuz 2021

30 milyon nüfusa 2 saat mesafedeyiz, doğal güzelliklerimiz olan milli parklar, kayak merkezimiz yaz kış dolup taşıyor ama Bolu merkez bundan nasibini alamıyor.

Alamaz çünkü 3 yıldır turizm il müdürlüğü boş duruyordu, alamaz çünkü ziyaretçilerin merkeze gelecek hiçbir nedeni yok… Restore edilmiş tarihi yerlerimiz yok, aşçılar şehriyiz ama Türkiye’nin gözüne sokulmuş yemek kültürümüz yok. Ya! şehri simgeleyecek 5 liralık magnetimiz yok…

Eski başkan merkezde Köroğlu betimlememiz varken gidip otoyol kenarına başka Köroğlu heykeli dikti.

İnsanların gezdikleri yerden foto paylaşması çok popüler, paylaşılanları yeri geliyor milyonlar görüyor. Yeni başkan Ayı’yı simge haline getirip popüler kültürden istifade etmeyi düşündü, kamuoyu baskısı ile geri adım attı, idealist davranıp yapmalıydı.

Oysa Atatürk ne demişti? İdare i maslahatçılar esaslı değişik yapamaz…

Şehri siyasetçiye göre dizayn edersek böyle olur, yönetici değişse bile gelecek planı aynı kalıp uygulayacak vizyonlu misyonlu yöneticilere ihtiyacımız var…

Başkan stadion kalıntılarını gün yüzüne çıkarmaya çalışıyor, kendi ifadelerine göre Arzu hanım engel oluyormuş, orası öyle harabe duruyor..

Cami yapacakmış, yapsın. Karşısına alkol ruhsatı vermişse yarın seçim sathı mailinde vatandaşa o şekilde anlatırsın… Aylardır cami tartışması Bolunun enerjisini yiyip tüketiyor.

Ortak sloganımız bile yok, bir yönetici tabiatın kalbi bolu deyip tabiat rengi yeşili tema olarak kullanırken yerine gelen yönetici Bolu’yu seviyorum deyip yeşili kaldırıp temayı kırmızıya boyuyor.

Yarın Saadet gelse rengi koyu yeşil, TKP gelse koyu kırmızı, İyi gelse sarı, İnce gelse lacivert, LGBT li biri gelse mor mu yapacağız?

Al işte yukarı çarşı mevzubahsi ile vali ve belediye başkanı birbirine girdi, kurumlar ortak paydada buluşup Bolu için mesai harcaması gerekirken maalesef siyasetçilerimiz gerilim ve mağduriyetin getireceği oy potansiyeline yükleniyor.

Ya! Yukarı çarşının kaldırımları değişse ne olur değişmese ne olur? Yukarı çarşı esnafı yel değirmeniyle savaşan Don Kişot misali AVM’lere direniyor bunu çözecek proje olması gerekmiyor mu!

Yeni atanan Turizm ve Kültür il müdürü ile tanıştık, bugün gazetemizde çıkan haberini mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

Bence çok donanımlı ve heyecanlı biri, bilgi birikimi projeleri var ama ah bu siyasi iklim!!!

Müdür bey 7 günde sorunu tespit etmiş… Yeter ki kısır çekişmeler ile geleceği heba edilmemeli diyor.

Anlayana sivrisinek saz…

 

Hasan Perçin

hsnprcn@hotmail.com

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama