STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

24 HAZİRAN HAREKETİ

Hasan PERÇİN

28 Haziran 2018

 

Türkiye’nin tanışacağı yeni sistem için sancılı ve kritik bir seçimi geride bıraktık. Seçim öncesi çoğu kişi net konuşamıyor, nasıl sonuçlanacağını birbirine soruyordu. Bana soranlara düzenin değişmeyeceğini, Bolu’da vekilliğin yine 2’ye 1 olacağını ve Erdoğan’ın 1. Turda CB seçileceğini söylemiştim.

Bitti denilen MHP’nin dimdik ayakta olduğunu da söyledik.

Nereden biliyorduk,

Yavuz Donat’ın dediği gibi eğer Cihangir, Nişantaşı, Şişli efradının tweetlerinden seçimi takip ettiyseniz sonuçlara şaşırmanız normal.

Seçim sürecinde sahada aktif olarak seçmeni gözlemlemeye çalıştım, seviyeli bir şekilde kırmadan dökmeden seçim üzerinde tartışmalarda bulundum. Ak Parti’nin liderliğini koruduğu, MHP’nin de ittifakta karşılık bulduğu açık seçik ortadaydı.

MHP’yi bitireceği söylenen İP kimden oy alacaktı ki? Menşei MHP, Liderlerinin üzerinde FETÖ’cü damgası, doğuda karşılığı yok, 15 vekil rüşvetini de kabul etmeyİNCE CHP karşılarına kuvvetli aday çıkardı. Bence çok iyi oy aldılar.

Ülkenin çoğu bu seçimi milli müdafaa ve direniş olarak görüp, ona göre refleks gösterdi.

Bolu’da Adem başkanın arı gibi çalışması MHP’yi 1+1+1 için ümitlendirse de matematik hesabı vekil çıkarmalarının zor olduğu gösteriyordu.

Neden?

Tanju Özcan faktörü nedeniyle CHP’nin bir vekil çıkaracağı kesindi. Geriye kalan 2 vekilden birini MHP alması için yaklaşık 100 bin oy alan Ak Parti’nin yarısı kadar oy alması gerekiyordu, En heyecanlı dönemi sayılacak Murat Yapıcı döneminde bile 30 bin oyu bulamamıştı, Adem başkanın muhteşem gayreti onun da üzerine çıktı fakat yetmedi.

Eğer Kılıçtaroğlu kıyıma tuttuğu İnce ekibine Tanju’yu da eklese işte o zaman Adem Evcil’e Ankara yolu gözükebilirdi.

Devlet Bahçeli’nin dediği gibi mecliste denetim ve denetleme görevindeler. Ak Parti ile ülke menfaatleri doğrultusunda hayırlı çalışmalar yapacaklarına inanıyoruz.

Sonuçta seçim geride kaldı. Muharrem İnce olgunluk gösterip tebrik etti. Kılıçtaroğlu ise belediye başkanlığı döneminden beri her seçimi halkoyu ile kazanan Erdoğan’a diktatör demeye devam ediyor. İlerleyen günler de hem kendi aralarında hem de meclise soktukları gruplar arasında anlaşmazlık çıkması muhtemel.

Eski sistem de koalisyonlar seçimden sonra yapılmaya çalışılırken Ülke aylarca zaman kaybeder ve kurulan koalisyonlar zamanı dolmadan dağılırdı. Avrupa ülkelerinde bile hala kurulamayan hükümetler var. Yeni sistem sayesinde artık koalisyonlar seçimden önce ve 5 yıllık mutabakatla kuruluyor. Seçimden sonra hemen icraata geçilecek.

Hayırlı olsun.

Hasan Perçin

hsnprcn@hotmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları

Haberler

FacebookFacebook TwitterTwitter Instagramİnstagram

Site içi arama