STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

2018 de MARKA’dan 25 milyon TL Destek.

Hasan PERÇİN

12 Ocak 2018

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) 2018 yılında uygulayacağı mali destek programını 08/01/2017 pazartesi günü Bolu Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda protokolün ve sektör temsilcilerinin yoğun katılımı ile tanıtımı yapıldı.

Teşvik bölgesinde olmadığımızdan destek projelerinin önemli olduğu ilimizde yerel aktörlerin iş birliği içerisinde rekabet gücünü artırmak için uygulanan program şu şekilde.

 4 başlıktan oluşan programın 2 si kar amacı gütmeyen kamu kurum ve kuruluşlarına 14 milyon TL, Diğer 2 si kar amacı güden özel işletmelere 11 milyon TL, Toplamda 25 milyon TL olarak açıklandı.

Kamu kurum ve kuruluşlarına verilecek alt yapı desteği ağırlıkta mesleki personel eğitimi, nitelikli eleman yetiştirilmesi, iş gücüne destek ve başlatılan istihdam seferberliğine katkı sağlamak için verilecek eğitimleri kapsarken, projelerin TSO, OSB ve en az iki özel sektör iştiraki ile ortaklı hazırlanması gerekiyor.

Özel Sektörü ilgilendiren diğer 2 başlıkta ise Hammaddeden müşteriye uzanacak üretim ağında özellikle Ulaşımı ilgilendiren (Gemi-raylı sistem-otomotiv) olmak kaydıyla ithal edilen maddelerin üretimi için geliştirilecek projelere destek verilecek.

4. Başlıkta ilimizi en çok ilgilendiren Turizm potansiyelini arttıracak, yatak kapasitesini çoğaltacak, 850 bin yatak kapasitesini 1 milyona ulaştırabilmek, gelen turistin şuan 1,7 olan konaklama oranını 2,1 ve üzerine çıkaracak tanıtım, yazılım, ulusal aktivasyon ile şehrin ekonomisine katkı sağlayacak hediyelik eşya yöresel ürünler ve oyuncak, yenilenebilir enerji, sağlık turizmi için yabancı dil eğitimi konularında hazırlanan projelere sağlanacak destekler katılımcılara anlatıldı.

Kamu kurum ve kuruluşlarını ilgilendiren projelere yüzde 90 hibe verilirken özel sektör projelerine yüzde 50 si hibe olarak uygulanacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama