STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

TURİZM OTELCİLİK 40. YILINDA DUAYENLERİYLE BULUŞTU-1. Bölüm

Fatma Marmara

26 Kasım 2019

 

Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 40. Yılında ve aynı zamanda “24 Kasım Öğretmenler Günü” kapsamında, düzenlediği “40. Yıla Özel Öğretmenler Günü” onur gecesinde okulun duayenlerini olan okulun eski mezun öğrencilerini, okulda görev yapmış emekli olmuş olan müdürleri ve öğretmenlerini bir araya getirdi.

Geceye İl Milli Eğitim Şub. Müdürü Mehmet Aran, İzzet Baysal Abant MTAL Müdürü Ayhan Vural, şuan okulda görev yapan öğretmenler, usta öğreticilerin yanı sıra, bu okuldan mezun olup yine aynı okulda görev yapan 5 öğretmen Atilla Demirer, Bülent yalçın, Yusuf Algan, Fatih Yalçın, Gülay Çeltik ile birlikte, geceye ayrıca emekli müdür ve öğretmenler katıldı. Okulun ilk müdürü Enver Günay, ilk pansiyon sorumlusu Osman Kaçan, ilk meslek dersi öğretmeni Ayten İyigün, emekli Müdür Yardımcısı Yunus Nadi Özçelik, emekli rehber öğretmeni Bahattin Kartallıoğlu, Şenol Şennur Şahin, emekli İngilizce öğretmeni E. Hakan Özer, emekli İngilizce öğretmeni Havva Özer katıldı. Yine turizm sektöründen emekli olan ve halen turizm sektöründe çalışan okulun eski mezunlarından emekli otel müdürü Hasan Bayramoğlu, Gazelle Otel Müdürü Ahmet Demir, Erol Hitit, Mali Müşavir Cemal Envercan, Gülhan Dikmen, Günseli Maçka Metin ve Bolu Gastronomi Derneği kurucuları ve okulun mezunu olup farklı oluklarda görev yapan öğretmenler ile 80’li- 90’lı yıllarda mezun olan öğrencileri katıldı.. 

İzzet Baysal Abant MTAL Müdürü Ayhan Vural programdaki ilk konuşmasında; “Bu akşam aramızda çok kıymetli çok değerli büyüklerimiz var ve kendilerinin de eserleri var. Şuan burada görev yapan eğitimciler, öğretmen arkadaşlar kendilerinin eserleri. Öğretmenin eseri göze gözüküyor. Kendilerine bir kez daha bizle birlikte oldukları için çok teşekkür ederiz. Bu akşam hep ilkleri yapıyoruz 40.yılımızda, hem unutulmayan, eskimeyen öğretmenlerimizi buraya davet edelim dedik. Diğer taraftan da Hakan Özer hocam ve Havva Özer hocam emekli oldular, kendilerinin 30 yıl okulumuzda hizmeti var. Sağ olsunlar kırmadan, dökmeden, gönül yıkmadan çok güzel bir şekilde vazife yaptılar. Efendilikleri, beyefendilikleriyle çok güzel bir şekilde, eğitim camiasına güzel örnek oldular. Eğitimi ve eğitimciyi anlatmaya gerek yok. Bunun bizim okulumuza, bizim kültürümüze bakıldığı zaman eğitimcide, eğitimde gerçekten anlaşılıyor.”diye ifade etti.   

İzzet Baysal Abant MTAL İngilizce öğretmenleri, aynı zamanda eş olan ve birlikte emekliye ayrılan Havva Özer, Hakan Özer çifti salona, gönderilen çelenklerle süslenmiş koridordan, el ele müzik eşliğinde, girerek dans ettiler. Ardından okulun ilk müdürü Enver Günay, ilk meslek dersi öğretmeni Ayten İyigün, okulun ilk beslenme öğretmeni Neriman Uslu, Müdür Ayhan Vural ve arkadaşları tarafından kendilerine hediyeleri takdim edildi.

Dansın ardından teşekkürlerini sunarak konuşmasına başlayan İngilizce Öğretmeni Havva Özer; “30 yıl burada geçti. Aslında bir göz açıp kapama mesafesinde geçti. Okulumun her yerini, her köşesini seviyorum. Öğretmenlerimi, idarecileri, arkadaşlarımı, öğrencilerimi hepsini seviyorum.”diyerek duygularını ifade etti.

İngilizce Öğretmeni Hakan Özer ise veda konuşmasına; ‘Geldi geçti ömrüm benim, şol yel esip geçmiş gibi, hele bana şöyle gelir, şol göz yumup açmış gibi’ diyerek, Yunus Emre’nin şiirini okuyarak başladı. “Yani böyle yaklaşık 30-32 yıl baktığınızda arka tarafta, sanki hiç yaşanmamış gibi gerçekten. Ama öte yandan da tabi bir sürü hatıralar, bir sürü yaşanmışlıklar var. Yani olağanüstü bir şey aslında öğretmenlik, olağanüstü bir meslek, dolayısıyla bu okulda bu kadar uzun süre görev yapmış olmak çok mutlu ediyor beni. Öğretmenliğin bir tek önemli noktası var, insan sevgisi bol olursa insanda, öğretmenlik çok zevkli bir meslek. Kuşkusuz bütün her şeyin anahtarı sevgi, bu konuda söylenmiş bir söz var; ‘İyi hoca zihinde değil de yüreğe, gönüle niyet koyabilendir.’ Hepinize çok teşekkür ediyorum.”diye ifade etti duygularını.

Konuşmasına tüm katılanlara teşekkürlerini sunarak tekrar devam eden Müdür Ayhan Vural, ‘Kariyer Günleri’ kapsamında programların devam edeceğini belirtti ve “Eğitim ve eğitim kurumu kendi kökleriyle gelişir, büyür, genişler, insanlara faydalı olmaya devam eder. Biz kendi köklerimle, kendi değerlerimizle büyüyen bir kurumuz. Daha 3 sene önceki, 5 sene önceki idarecileri bir araya getiremezken eğitim kurumları, bugün Turizm Otelcilik 1979 yılında görev yapan idareciyi, 1979 yılında görev yapan meslek öğretmenlerini bir araya getiriyor. Ben bu vesileyle bu birliktelikleri, bu güzel kültürü oluşturan herkese katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız diyorum.”diyerek, sözü konuşmasını yapmak üzere sahneye davet ettiği, emekli olan okulun ilk Müdür Yardımcısı Yunus Nadi Özçelik’e bıraktı.

Devam edecek

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama