STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

SANAT İÇİN BİRLİKTEYDİK

Fatma Marmara

29 Ocak 2017

Birlikten güç doğar ve birlikte paylaşımlarla yapılan tüm her şey daha da bir güzelleşir, anlam kazanır. Son iki haftadır sanat adına yine her zaman olduğu gibi birliktelikler içindeydik bizde.

Önceki hafta Bolu’nun tanıtımına çok büyük katkı sağlayan, Bolu’muzun iki derneği bir araya geldi İstanbul’da.  Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği üyeleri olarak, Bolu İl ve İlçeleri Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin konuğu olduk.

Maharetli, ünlü aşçıları bünyesinde barındıran bir dernek de olduklarından muhteşem bir kahvaltı ikram ettiler bizlere. Birlikte İstanbul’un tarihi semti Balat’ı karelere aldık. Yaşayan tarihti Balat. Cumbalı ahşap evleri, tarihi dokuları, camileri, kiliseleri, kültürü, farklı mozaiği ile.

Yalnız sağda solda, karelerimize sokmak istemediğimiz görüntülerde oldukça fazlaydı. Çuvallar, naylonlar, poşetler, tahta parçaları, döküntüler, çel çöp.

Böyle turist çeken, fotoğrafçıların akın ettiği bir yerin etrafında olmaması gereken döküntüler. Herkes oturduğu yere sahip çıksa “Aslan yattığı yerden belli olur” misali.

Gün bitiminde sunumumuz, sergimizle veda ettik, Bolu İl ve İlçeleri Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğin bizleri çok sıcak, çok içten karşılayan, ağırlayan dernek başkanına, yönetim kurulu üyelerine ve dernek üyelerine. İşte memleketimizin güzel insanları, her yerde hep sıcacık gönülleriyle, bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz sizlere.

Bu son hafta da 9 yıldan beri her sene Bolu’muza gelerek, bunu geleneksel hale getirdikleri “Fotoiz Abant Platformu’nda” Türkiye'nin değerli fotoğraf sanatçılarıyla bir araya geldik, Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği üyeleri olarak.

Türkiye’nin birçok bölgesinden ve yurtdışından, fotoğraf sanatçılarının bir araya geldiği bu organizasyonda, üç gün boyunca fotoğrafçılar, Türkiye’nin ünlü fotoğraf hocalarından eğitim alıp, sunum ve söyleşilere katılıyor, fotoğraf çekiyorlar.

Fotoiz kurucusu Serbülent Özkan  Bey, marka haline geldiğini belirttiği “Fotoiz Abant Platformu” ile bugüne kadar 1500 üzerinde fotoğrafçıyı Bolu’ya getirdiklerini, sanat adına, kültür adına muhteşem bir etkinlik gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Bu organizasyonu her yıl şubat tatilinde ve hep aynı tarihte gerçekleştirdikleri için fotoğrafçılarında bunu bildiğini belirtirken, bugüne kadar vermiş olduğu çok büyük desteklerinden dolayı, Bolu yerel yönetimlerine, Bolu Belediye Başkanına, Bolu Valisi ve vali yardımcılarına teşekkürlerini iletip, duydukları memnuniyetlerini ifade etti. 

Ben de geçtiğimiz hafta içi beni “Yarence” programında konuk olarak ağırlayan, Sayın Mustafa Nuri Gürsoy Bey ve Merkez Tv. Ekibine, sanat dolu bu değerli sohbetimiz için teşekkürlerimi sunuyorum.

Sevgi ve saygılarımla…

Fatma Marmara

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama