STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

ON YILDIR BU GELENEĞİ SÜRDÜRÜYORLAR

Fatma Marmara

29 Eylül 2018

 

İçinde bulunduğumuz Muharrem ayı ve yine Hz. Nuh zamanından beri gelen aşure geleneği evlerde sürdürüldüğü gibi Bolu’daki kurumlarda da devam ediyor. Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Turizm Uygulama Oteli, geleneksel olarak devam ettirip, bu yıl da 10.sunu düzenledikleri “Aşure Günü Birlik Beraberlik Programı” Bolu protokolü, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin geniş katılımı ile oldu.

Cuma günü kurumun bahçesinde gerçekleşen, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda,  Siteler Camii Müezzini Uğur Öztürk hoca Kuran-ı Kerim tilaveti okudu. Yasin Düğen hoca tarafından dua yapıldıktan sonra, Bolu Belediye Başkan Vekili Haluk İnceler, Milli Eğitim Şube Müdürleri Muvafık Kılıç ve Mehmet Aran aşure kazanının kapağını açtılar. Nar ve Hindistan cevizleri serpilerek, ay yıldızlı Türk Bayrağımız görseliyle süslenmiş aşureden ve ardından gelen yemekten programa katılanlara ikramı yapıldı.

Birçok ünlü kişinin yetişmiş olduğu, Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Turizm Uygulama Oteli’nin Müdürü Ayhan Vural; “ Biz Kimiz?” diye belirterek başladığı konuşmasında “Biz, 774 meslek lisesi arasında en fazla üretim yaparak, Türkiye’de 12. Sırada yer alan bir otelcilik ve turizm meslek lisesiyiz. Meslek liselerinde öğrenci olmadığı halde 102 öğrencilik kontenjanımızı 1. yerleştirmede tamamlayan bir eğitim kurumuyuz. 80 mezun öğrencisinden %30’nu üniversiteye yerleştiren, %70’ini de sektörde istihdam eden bir meslek lisesiyiz.” diyerek, geleceğe emin adımlarla ilerlediklerinden bahsetti.

Kendi değerleriyle gelenekten geleceğe yükselen, uluslararası başarılar elde ettiklerini anlatan Müdür Ayhan Vural; “  22 madalya alarak Türkiye’de 1.sırada yer alan bir meslek lisesiyiz. Projeler üreten, kendini sürekli yenileyen, değişime açık, çalışanlarına değer veren, paydaşlarını önemseyen, ilini, ülkesini en iyi şekilde temsil eden, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin evlatları, rahmetli İzzet Baysal gibi bir hayırseverin okulunun kahramanlarıyız. “diye belirterek okuluyla ilgili duydukları haklı gururu dile getirdi.

Biz neler yetiştirdik birde bunlara değinmek istiyoruz diyerek konuşmasını sürdüren Müdür Ayhan Vural; “ Kayseri Erciyes Üniversitesi Rektörü Kurtuluş Karamustafa hocamızı, ABD’de Florida Üniversitesi Turizm Kurucusu Türkiye ve dünya turizminin önemli isimlerinden Mudurnu’nun Mangırlar Köyünden Prof. Dr. Fevzi Okumuş hocamızı yetiştirdik. Yine Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde prof olan ve bu bölümün kurucusu Prof. Dr. Burhan Kılıç hocamızı yetiştirdik. Abant Palas Otel Müdürümüz Erol Bey’i, Gazelle Otel Genel Müdürümüz Ahmet Bey’i, ilimizin en önemli aşçıbaşı otoritelerinden olan Gazelle’nin Aşçıbaşı Ümit Usta’yı yetiştirdik. Diğer otel yöneticileri, şeflerimiz, öğretmenlerimiz, 2 kuşak, 3 kuşak bir arada yeni nesiller yetiştiren eğitimcileri biz yetiştirdik.” diye belirti.

Böyle başarılı okulların teşvik edilmesinin, personelin ve çalışanların takdir edilmesinin, eğitimli iş gücünün sektör tarafından tercih edilmesinin, eğitime, eğitimciye, çalışana değer verilmesinin, sektörü ve çalışanları bir adım daha ileriye taşıyacağını da konuşmasında vurguladı.

Bu başarıları ise 2,5 milyonluk ciroyla, 38 öğretmen, 15 usta öğretici, 26 kepçeci, 1 gıda mühendisti, 5 hizmetli, 1 teknisyen, 1 şoför, bir ambar memuru, 1 memur, 6 temizlik elemanı, 1 sayman, 1 müzisyen, 3 iş kur elemanıyla beraber toplam 102 personelle, 402 öğrencilerine hizmet verdiklerini anlattı. Tüm okul kadrosuyla birlikte toplu fotoğraf çekilmeden önce de bu hizmeti verenlere ve programa katılan tüm misafirlere teşekkürlerini sundu.

Sevgi ve saygılarımla…

Fatma Marmara  

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama