STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

ÖLÜRÜZ BİZ, SENİN UĞRUNA

Fatma Marmara

16 Temmuz 2017

Öyle bir ülke ki herkesin gözü topraklarımızda, tarihimiz boyunca uğraşıp duruyorlar. Üzüntü acı, kan, bitmiyor. Birine bitsin yeter derken, bir diğeri çıkıyor.

Bir yıl önce, 15 Temmuz 2016 Cuma gününün gecesi televizyonlarda gördüğümüz görüntülerle şok yaşamıştık. Ne olduğunu anlamaya çalışıyorduk.

 Askerlerimiz, vatanımızı koruyacak dediklerimiz, ellerinde silahlar, tanklarla sokaklardaydı. Halkımızda akın akın karşısına koşmaktaydı. Tabii bizde şehrimizin meydanlarına koştuk.

Bu arada anlayabildiğimiz bir girişim vardı, darbe teşebbüsü. İçimize yuvalanmış Fetö terör örgütüne mensup bazı gruplar tarafından, Türk Milletine, Türk demokrasisine ve milli iradeye karşı gerçekleştirilen hain darbe girişimini.

 O anda herkes, hepimiz hazırdık, vatanımızı savunmaya. Öyle olduğunu da duyuyor görüyorduk, televizyonlardan izleyebildiğimiz kadarıyla.

Valimizin, belediye başkanımızın araç üzerinde ki açıklamalarına kilitlendi herkes. Birlik olma çağrılarıyla tek yumruk oldu tüm ülke.

Daha sonraki günler içinde gördüklerimiz ise insanın tüylerini diken diken eden türdendi. Büyük bir belayı defetmişti bu vatanın evlatları, genci, yaşlısı, kadını, erkeğiyle. İnsanlarımız; etten kemikten duvar örerek, silahların, tankların üzerine silahsız giderek.

Cumhur Başkanımızın dediği gibi “ Halkın gücünün üstünde bir güç tanımadım ben bugüne kadar.” Evet, halk sokaklarda meydanlarda gücünü, Türk olarak eğilmezliğini, yenilmezliğini gösterdi bir kez daha tüm dünyaya.

Kanını canını veren tüm şehitlerimize, bu vatan için gözünü kırpmayan bu yüce ruhlara minnetimizi ne kadar ifade etmeye çalışsak da anlatamayız, yetmez.

Yaşananların yıldönümündeyiz. Demokrasi ve milli irade uğrunda canını teslim eden şehitlerimizi anmak maksadıyla, Cumhur Başkanlığımızın talimatları ve Sayın Cumhur Başkanımızın himayelerinde 81 ilimizde gerçekleştirilen ‘15 Temmuz Şehitlerini Anma, Milli Birlik ve Demokrasi Günü’ etkinlikleri kapsamında. İlimizde de valiliğimiz ve belediye başkanlığımızın birlikteliği ile yapılan programlarla.  

Meydanlarda ki anı defterlerine yazıldı yaşananlar, fotoğraf ve resim sergileriyle, slayt gösterileriyle gözler önüne geldi bir kez daha o anlar. Şehitlerimizin kabirlerini, ailelerini ziyaretlerle okunan Mevlid-i şeriflerle dualar eşliğinde anıldı yüce ruhlar ve yine meydanlarda toplandı binlerce vatandaşlar ‘15 Temmuz Şehitlerini Anma, Milli Birlik ve Demokrasi Günü’ için.

15 Temmuz darbe girişimin yıldönümünde, bu vatan uğruna halkımız gösterdi bir kez daha gücünü milli birlik ve beraberliğini. Dilaver Cebecinin mısralarında belirttiği gibi:

“Baş koymuşum Türkiye’min yoluna

Düzlüğüne yokuşuna ölürüm!

Asırlardır kır atımı suladım

Irmağının akışına ölürüm Türkiyem…”

Ülkem bir daha hiçbir acıyı yaşama!

Saygı ve sevgilerimle…

Fatma Marmara

 https://www.youtube.com/watch?v=17i-zc5DX64

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları

Haberler

FacebookFacebook TwitterTwitter Instagramİnstagram

Site içi arama