STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

BOLU DIŞINDA, BOLU İÇİN KOŞTURANLAR 2. Bölüm

Fatma Marmara

13 Kasım 2017

-Bolu İl ve İlçeleri Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin vereceği bu kurs sayesinde, kişilere sağlanan kazanımlardan bahsedebilir misiniz?

Bşk. Turgut Gülen: Normalde televizyonda yayınlana eğitim programları gibi burada birlikte uygulamalı yapıp öğrenecekler. Eğitimle ilgili bütün kursiyerlere, Bağcılar Belediyesi, Bolu İl ve İlçeleri Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan Halk Eğitim Merkezi ve Chef Derneğin Kurucu Bşk. Raşit Özkan imzalı katılım belgeleri olacak. Bu belge hem işe girmesi kolaylaşacak hem de daha fazla maaş almasını sağlayacak. Ayrıca Bağcıların her tarafında Derneğimizin, dolayısıyla Bolu’muzun ismi görülecek. Bolu’yu ve Bolu kültürünü tanıyacak insanlar. Bu da Bolumuzun marka şehir olmasına Bolu dışından bir katkıdır.

- Sağlık konusunda yaptığınız çalışmalarınız ve bu çalışmalarınızın üyelerinize sağladığı avantajlar nelerdir?

Bşk. Turgut Gülen: Hem Bolulularımıza hem de diğer illerden gelmek isteyenlere faydamız olsun diye kendi dallarında uzman hocalarla, sağlık konusunda eğitici seminerler veriyoruz. Eğitimlerde slayt eşliğinde, görerek, dinleyerek, sorarak bilgileniyorlar. Medikal Park Hastaneleri üroloji bölümü bölüm başkanı geldi ve burada eğitim verdi. Yakında genel cerrahiden göz ve KBB ‘den de hocalarımız eğitim için gelecek. Bu eğitim seminerlerimiz diğer branşlarda da devam edecek.

- Sağlık konusundaki bu eğitim çalışmalarınızı kimlere duyuruyorsunuz. Kişiler bu seminerlere katıldığında ücret ödüyor mu?

Bşk. Turgut Gülen: Bunu tüm üyelerimize, başka illerden olan arkadaşlarımıza, komşularımıza duyuruyoruz. Bundan herkes faydalansın istiyoruz. Hiçbir ücret ödemeden kişiler buna katılıyor. Eğitimini alıyor. Soruları varsa soruyor. Özel sorunu ve bu konuda sorusu varsa hocayla birebir görüşüyor. Gerekirse yanına da gidebiliyor.

- Sağlık için anlaşmalı olduğunuz yerler, Bu yerlerden hizmet almak için ne şekilde başvuracaklar? Bir kart, bir belge olacak mı?

Bşk. Turgut Gülen: Derneğimizde, kişiye ait üyelik bilgileri mevcut olan, normal kredi kartı gibi bir kart sistemimiz var. Bu kartla anlaşmış olduğumuz kurumlardan %30 indirimli hizmet alabilecekler. Bolu İl ve İlçeleri Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği kartı mevcut olan üyelerimiz anlaşmalı olduğumuz pek çok kurumun hizmetlerinde faydalanabilecek. Bu kurumlar; Avrupa Göz hastanesi ile anlaştık. %30 indirimli. Üsküdar Anadolu Hastanesiyle her konuda anlaşmış olduk. Bostancı ve Zincirlikuyu KBB Merkezi ve diş hastanesi, Bağcılarda Sefa Hastanesi, Bağcılar Hospitilist, ve aynı kurumun bir diğer hastanesi gibi pek çok yerle anlaşmamız var. Durumu zorda olan bir aile bireyi acil olarak ameliyat olması gerekiyorsa bunu da biz dernek olarak destekliyoruz. Zira hastaneyle böyle bir anlaşmamız var.

- Sanatsal, kültürel ve sosyal olarak diğer konularda yaptığınız faaliyetleriniz nelerdir?

Bşk. Turgut Gülen: Bolulu sanatçılarımızı düzenlediğimiz etkinliklerimize çağırıyoruz ve onlarla halkı Boluluları buluşturuyoruz. Dernek duvarlarında BOFSAD’nin Boluyu anlatan, gösteren fotoğraflarından oluşan bir sergi mevcut. Yine dernek binamızda yemekler, kahvaltılar, düğün, kına, mevlit, doğum günü partisi gibi kişiler özel günlerini de yapılıyor ve cheflerimizde yemek, pasta gibi ne isteniyorsa gerekli ikramları yaparak, onların bu özel günlerine destek oluyorlar. Yakın zamanda Eğitimci yazar Ayşe Gülten Kırcı’da haftanın 1-2 günü gelip, okurlarıyla sohbet edecek, kitaplarını imzalayacak. Dernek olarak biz sanatçılarımıza, hemşerilerimize sahip çıkmaya çalışıyoruz ve diyoruz ki sanatçılarımız burayı kendi yeri bilmeli. Gelip bize ‘Başkan ben burada imza günü düzenleyeceğim, bana anahtarı ver.’ diyebilmeli. Çünkü burası hepimizin, tüm Boluluların kültürümüzü yaşatan, bizim memleketimizi burada yaşatan yerimiz, evimiz ve buraya hep birlikte sahip çıkmalıyız.

-İstanbul’da ki bir diğer dernek olan, İstanbul Bolulular Derneği Başkanı olarak, İstanbul’da yaşayan Bolulularla ilgili bilgi paylaşabilir misiniz?

Bşk. Mustafa Aydemir- 70 bin Bolulu İstanbul’da yaşıyor. Bunlar adresi İstanbul’da olup Bolu kütüğüne kayıtlı olanlar. Ayrıca Bolulu olup İstanbul kütüğüne kayıtlı olanlarla bu sayı toplamda 100 bini buluyor. İstanbul’da, Geredeliler bir bölgede, Göynüklüler bir bölgede dağınık olmuşuz. Örneğin Pendik’te Kıbrıscık Mahallesi var.

Devam edecek

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları

Haberler

FacebookFacebook TwitterTwitter Instagramİnstagram

Site içi arama