SARUHAN Eczanesi
KÖKEZ Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SARUHAN Eczanesi
Sümer Mah. Hattat Emin Barin Cad. Gündogdu Park Apt. No:87/13 A(Bilal-i Habesi Camii Karsisi)
Tel: 0374 220 20 05
KÖKEZ Eczanesi
Gölyüzü Mah. Şehit Mehmet Kaya Sok. No:8/30 GÖLYÜZÜ AİLE HEKİMLİĞİ YANI
Tel: 0374 215 44 49
Bolu 5 günlük hava tahmini

TORUNLAR

Şükrü Karataş

8 Kasım 2020

Dede olmak çok güzel bir duygu. Sayıları artıp torunlar kalabalıklaştıkça insan kendini daha mutlu hissediyor. Bir arada olma kavramı zaten önemliydi ama torunlardan sonra daha özel hale geldi. Torunlarda çocuklarına ayıramadığımız zamanı yanınızdayken telafi ediyorduk. Torunlar en öncelikli hayat gayemden birisi oldu. Anne, baba olmaktan farklı daha tecrübe sahibi, daha bilinçli ve daha olgun bir davranış şekliniz oluşuyor. Anne-baba iken dünya telaşlarınız daha fazla oluyor ve hayat belki de çok daha hızlı hareket ediyor ancak torunlar olduğunda öyle değil. Mümkün olduğunca her birine fazla vakit ayırmaya çalışıyorduk. Hemen hemen her zaman torunlarla birlikteydik. Bazen hepsi bir arada oluyor, bazen biri ya da ikisi .Bazen birlikte alışverişe gidiyorduk,torunların okullarındaki etkinliklerde de hiç yalnız bırakmıyorduk.

Semi, Bartu, Mikail Şükrü, Ecrin Emine, Yaren, Ceyla, Suela, Batu .

Bizi görsünler diye isimleriyle kalabalığın içinde bağırırdım. Onları spor faaliyetlerinde hiç yalnız bırakmamaya çalıştım. Sahaların kıyısından hep motife ederdim. Camiye götürüp getirirdim. Birlikte cemaat yaptığımızda namazı oyun yapardık. Sübühanerabbiyelazim deyemeyeni oyundan çıkarırdık, çok şükür şimdi herkes oyunun içinde. Onların geleceği için hayal ettiklerim ise şöyle: Her şeyden önce iyi bir insan olmalarını istiyorum. Onun dışında aile bağlarına önem vermelerini ve bir arada olma geleneğini çocuklarımdan sonra onların da devam ettirebilmesini arzu ediyorum. Neymiş bu torunlar; çocuklarım ceviz ağacı, torunlarım cevizleri. Çocuklarım ceviz, torunlarım cevizin içi, cevizli lokum.

Yakınlarındayken böyle, uzaktan onların telefonda görüntülü kontağımızda dünyanın en güzel çiçeklerinin kokusunu hissediyorum, hele bir dede deyişleri dünyaya bedel. Canlarımın okul başarıları, namaz kılmaları, duaları öğrenip okumaları en büyük gururum.

Bu sabah camisine gidecektim, içimdeki duygular kaybolmadan yazmak için camiye de gitmeden namazımı kılıp yatağa da gitmeden içimdeki satırlarımı sıraladım.

CANIM TORUNLARIM SİZİ ÇOK SEVEN DEDENİZ VE ANNEANNENİZ BABAANNENİZ, inanıyorum anneanneniz babaannenizde aynı duygularla dolu. O da duygularını sessiz bir şekilde göz yaşlarıyla ifade ediyor.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama