CEREN Eczanesi
YÜCE Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

CEREN Eczanesi
Borazanlar Mh Mehmet Akif Ersoy Blv No.50/10-B(Sağlık Müd Yanı)
Tel: 0374 331 48 26
YÜCE Eczanesi
Gölyüzü Mah.T.Mehmet Paşa Cad.No:33/A (Adese Market Karşısı)
Tel: 0374 217 10 21
Bolu 5 günlük hava tahmini

CUMHURİYET

Şükrü Karataş

29 Ekim 2019

 

   Bu yıl Cumhuriyetin kuruluşunun 96. Yılını kutluyoruz. Bu kutlamada Cumhuriyetimizin neresindeyiz?

   Günümüzde Türkiye zor günlerden geçmektedir. Çağdaş uygarlıkla aramızdaki açıklık her aydını üzecek, acı acı düşündürecek kadar fazladır.

   Etrafı yangın yerine döndürülmüş, harika bir vatana sahibiz, Güzel Türkiye’miz. Bu vatanı korumak için halen şehitler veriyoruz. Bize bu vatanı armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’e, arkadaşlarına ve şehitlere ne kadar saygı duyup sahipleniyoruz? Sosyal medyada Atatürk’le övünmekle yetinen bir kesim veya Atatürk’e ihanet duygularıyla karşı çıkanlar. Biz bu tür davranış ve tavırlardan ne zaman kurtulacağız?

   Profesör Adil Bebek ’’Vatan hainliği, devlet ve Atatürk düşmanlığı ya da dinden çıkma ve kafir olma gibi kavramlar, değil ağza alınıp insanların itham edilmeleri, akla getirilmesi bile herhangi bir yararı, sevabı olması şöyle dursun, toplumu kırıp geçirme istidadı olan bir zehir ve dini büyük sorumluluk ve vebal getiren azim bir günahtır.

    İki koldan esen bu fırtınaya yakalanan toplum ve devletlerde ne huzur kalıyor, ne barış.

Asabi mizaçlı, psikopat, ufuksuz ve dar kafalı kimseler, sayıları az olmakla birlikte, kendilerinden başka vatansever ve dindar tanımamakla, zifiri karanlık dünyalarına sağlıklı insanları da sürüklemeye çalışmaktadırlar. Bugün en çok karşı olunması ve mücadele edilmesi gerekenler bunlardır.’’

    Gerçekten bugün Atatürk imajı, bayrak gibi, içerde ve dışarda Türkiye imajı ile bütünleşmiştir. Geniş bir yelpazede fikren çeşitliliğe sahip olmak ve aynı zamanda milli sembollere saygı göstermek, millet olmanın da bir göstergesidir.

    Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetle ilgili birçok sözü vardır. ÖĞRETMENLER! ‘’ Yeni nesil, cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister! Yeni nesil, bu özellik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir. Sizin başarınız Cumhuriyetin başarısı olacaktır.’’ ‘’Cumhuriyeti ve onun gereklerini yüksek sesle anlatınız. Bunu yüreklere yerleştirmek için elverişli olan hiçbir durumu kaçırmayınız.’’

    O halde Cumhuriyetin ve bu milletin kaderi öğretmenlerle, imamların elindedir. Cumhuriyeti korumak ve yüceltmek, teknolojinin içinde boğulan nesli korumakla orantılıdır. Bunu nasıl başaracağız? Yani başla ayağı birleştirerek, profesörle sade vatandaşı bütünleştirerek, öğretmen ve veli ile birlikte eğitimi gerçekleştirerek, imamla cemaati kaynaştırarak, doğayı korumayı öğreterek, hayvan sevgisini benimseterek velhasıl bilimin ve uygarlığın zirvesine oturmak için ahlakı baş tacı yaparak. Mustafa kemal Atatürk’ü aşan liderler yetiştirerek. Başarmak zorundayız. Yoksa bizim için şehit olan, bize bu vatanı yaşamamız için bırakan şehitlerimizin kemiklerini sızlatmış oluruz. Cumhuriyeti yüceltmeliyiz.

Cumhuriyet  Cumhuriyet

En güzel şey hürriyet

Nice zahmet nice emek

Verdi sana bu millet.

Cumhuriyet bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

Şükrü Karataş

29 ekim 2019

 

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama