Savcılar görevini yapsın

  Sefa Günay

  Sefa Günay
  6 Nisan 2018

   

  Ramazan ayına kısa bir süre kala malum hazırlıklar devam ederken ve dini hadiselerde herkesin bilirkişi gibi fikir beyan ettiği bir ortamda Cevat Akşit isimli bir şahıs TV8’de bir programa konuk olup, “özel gününde olan kadın eğer sokakta yemek yerse dayağı da yer” diyor. Cevat Akşit kimmiş diye şöyle bir araştırma yaptım ki biyografisinde islam hukuku profesörü adı altında bir sürü seçkin üniversite isimleri sayılmış. Yani anlayacağımız ülkenin seçkin üniversitelerinde islam profesörü unvanı ile ders veren bir adam. Fakat söylediği cümleye baktığınızda kahvehanedeki Hasan, Hüseyin emmiler bile daha mantıklı, vicdan sahibidir. Hocanın erkeğe gücü yetmemiş olacak ki kadın üzerinden dövme eylemi gerçekleştirmek istemiş.

  Bu şahıs hakkında suç duyurusunda bulunulması gerektiği çok açık. Halkı kin ve düşmanlığa sevk edici yargılar ve kadına şiddeti akla sokan ve İslam dini ile bağdaştıran ifadeler.

  Oruç tutmak veya tutmamak kişinin kendi iradesine bağlı bir seçimdir. Oruç tutmamak, imansızlık anlamına gelmeyeceği gibi, tutmak da imanı olduğu anlamına gelmez. Ülkemizde insanların hayatına karışmakta ise çok ciddi bir sorun var. Hoca adı altında eğitim veren ve tv’lere çıkıp konuşan kişi de resmen tacizkar ifadelerle kamuoyunda rahatsızlık yaratmıştır. Üstelik “İslam hoşgörü dinidir” söylemlerini hiçe sayıp şiddete sevk edici sözler kullanmıştır. Eğer sokakta yemek yiyen 'dinen' dayak yer diyorsa, bunu kuran'dan ayet göstererek ispatlamak zorundadır. Aksi kendi kendine hadis uydurmaktan başka bir şey değildir ki bu da sanırım en büyük günahlardan biri kapsamına alınabilir.

  Bu tür sözlerin medyada sık sık gündeme gelmesini artık provokasyon amaçlı olduğunu sanıyorum. Zira bu kadar dangalakça sözler İslam dinini bırakın hiçbir dinde uygun görülmez. Bu şahıs ve bu tür aslı astarı olmayan din kisvesi altında insanları provoke edici sözler söyleyenlerin hakkında ülkenin savcılarının suç duyurusunda bulunması gerektiğini düşünüyorum.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Yazarin diğer yazıları
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  1.0715479850769