REFERANDUM PARTİCİLİĞİ

  Sefa Günay

  Sefa Günay
  6 Ocak 2017

  2 Nisan 2017 anayasa değişikliği referandumu için şimdiden tartışmaları beraberinde getirdi. Anketlerde forumlarda hatta bütün platformlarda yapılan istatistikler hiçbir zaman kesin sonuçlar vermemiştir. Ancak ülkemizde referandumları ''particilik'' çatısı altında değerlendirmek, doğru sonuçlar vermez diye düşünüyorum.

  Hangi parti olursa olsun, sorgusuz sualsiz partisi ne oy vermesi gerektiğini sanan seçmen, referandumda da partisinin yönlendirmesi doğrultusunda oy kullanacaktır. Halka açık yüreklilikle bu referandumun maddelerini ve sonrasında oluşacak durumları anlatan düzgün bir medya organı yok.

  Bolu’da bile CHP’li vekil başkanlık sisteminin dezavantajlarını anlatırken, iktidar partisi Ak Parti olumlu taraflarını anlatıyor. Bütün siyasi programlarda tv kanallarında sürekli geçmiş konuşuluyor, geleceğe dair bir iki kelam edilmiyor. Önümüzdeki günlerde Bolu olarak biz de anayasa değişikliği ile ilgili haberleri sık sık göreceğiz. Vatandaşa tavsiyem, particiliği bırakıp anayasa değişikliği ülkemize ne getirir, ülkemizden ne götürür iyice ölçüp biçmek.

  EKMEĞİMİZLE OYNAMAYIN

  2017 yılının ilk günlerinde, ekmeğe zam geleceği haberleri gündem de ki yerini almaya başladı. Asgari ücrete verilen zam ortadayken, zam gelmeyen bir ürün kalmadı. Benzininden en temel içeceğimiz su fiyatlarına kadar zam geldi. Bari bırakın, fakir fukaranın en temel yiyecek maddesine zam yapmayın. Siz zenginler belki farkında değilsiniz ama hala çorbasına ekmeğini katık ederek bir öğününü geçirenler var.

  Bolu’nun da aynı zamdan nasibini alması bekleniyor. Yeni bir ekonomik kriz kapıda görülürken, Bolu’da fabrikalar işten çıkarma için harekete geçerken ekmeğe gelecek zam vatandaşın belini bükecektir.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Yazarin diğer yazıları
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.34579801559448