NİYET GÜZELDE SONUCU HEP BERABER GÖRECEĞİZ!

  Sefa Günay

  Sefa Günay
  13 Nisan 2018

   

  İzzet Baysal Şükran Günleri 11-12-13 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Organizasyonun da Kent Konseyi Yürütme Kurulu aktif olarak yer alırken, tabi ki Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi ve AİBÜ’de organizasyonun göbeğinde yer alıyor.

  Kent Konseyi şehrimizde siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ve bürokrasinin bir arada olduğu siyaset üstü bir kuruluştur. Bu güne kadar aktif olarak faaliyet gösterdiği dersek abartmış oluruz. (Yüksel Ceylan döneminde oluşturularak kentimize hayal dahi edilemeyecek kazanımlar sağlandığı dönem ile Turgut Kalaycıoğlu döneminde daha çok Bolu’nun öncelikleri üzerine yapılan çalışmaları yok sayamayız)

  Ak Parti döneminde Kent Konseyleri resmi bir hüviyet kazanmış ve genelde iktidarın yönlendirmesiyle konseyler oluşturulmuştu. Yani Konseyin genel kurulları sessiz sedasız yapılıyor, genel kurul üyeleri ellerine birileri tarafından oluşturulan liste de ki yönetim kurulunu seçiyordu. (Kısmen günümüzde de durum farklı değil)

  Neyse konumuz o değil; Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik ve Yürütme Kurulunun faaliyetlerine baktığımda çalışma şekillerinin geçmiş yıllara oranla çok farklı olduğunu görüyorum. Bürokrasinin içerisinde kaybolmayan, daha çok ürettikleri projelerle halka dokunan bir çalışma şekli benimsemişler.

  Son olarak İzzet Baysal Şükran Günleri’nin organizasyonuyla meşguller. Tüm siyasi partileri ve sivil toplum örgütlerini ayırım yapmadan ziyaret ediyorlar ve Şükran Günleri’ne davet ediyorlar. Güçlü bir katılım olması içinde Binali Yıldırım’dan tutunda, Kemal Kılıçdaroğlu’na ve MHP’den önemli isimlerin de Şükran Günleri’nde görmek istediklerini özellikle deklare ediyorlar. Düşünce güzel, olur mu? Bekleyip göreceğiz. ,

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Yazarin diğer yazıları
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.32379794120789