MİLLETVEKİLİ ADAYLARININ KİM OLDUĞU NE KADAR ÖNEMLİ?

  Sefa Günay

  4 Mayıs 2018

   

  Ülke olarak çok hızlı bir seçim sürecinden geçeceğiz. Yaklaşık 50 gün kaldı seçime ve Partilerin aday adayları belli oldu. Muharrem İnce’nin adaylığı ile konumu çok güçlenen Tanju Özcan’nın CHP’den liste başı olacağı kesin. MHP’de ise İl Başkanlığından istifa eden Adem Evcil ön plana çıkıyor. Gel gelelim AK Parti’ye –Allah bereket versin- 27 aday adayı çıktı. Gerçi 50’den fazla aday adayı çıkartan Düzce AK Parti Teşkilatını görünce 27’ye de şükür etmek lazım.

   

  Benim derdim milletvekili sayılarında değil; Süreç bu kadar kısa iken AK Parti Genel Merkezi mevcut Vekiller Ali Ercoşkun ve Fehmi küpçü varken yeni bir isim çıkartır mı? Bence çıkartmaz çünkü süre dar ve Genel Merkez her seçim dönemi Bolu’da yaptığı kamuoyu anketini bu sefer gerçekleştiremeyecek görünüyor. Halkın nabzını ölçmeden adaylarda değişikliğe gitmeyeceğini düşünüyorum.

   

  Haa… 3-0’ı hedefleyen AK Parti’de 3’üncü sıraya kim gelir, o biraz karmaşık işte. Bolu’nun siyasi partilerde aday adaylığı sürecinde cevap bulamadığı tek soru işareti bu aslında. Bu koltuğa da 27 isimden sadece 3-4 ismin ön plana çıktığını düşünüyorum. Bana göre aday adayları arasında 2 bayan ve geçmişte Parti’nin değişik kademelerinde görev almış 2 erkek olmak üzere 4 isimden biri 3’üncü sıraya yazılacak.

   

  Gördüğünüz üzere aday adaylığı sürecini ben kafamda bitirmiş durumdayım, -ki aklın yolu birdir. Birçok kişi de aynı kanaattedir. O zaman sözümü adaylara çevireyim. Muharrem İnce’nin adaylığı ile seçime daha da farklı bir havada girecek olan Tanju Özcan başta olmak üzere bütün adaylar sözüm size; Gelin bizlere güzel ve huzurlu bir Ramazan yaşatın. Sizler seçim çalışmalarını yapın, bizler sizlerin güzel güzel haberlerini yapalım. İftarlarda, sahurlarda, teravihlerde buluşalım… Sizler anlatın, bizler, Bolu halkı dinlesin. Ama germeyin bizi. Bolu’ya gergin bir seçim süreci yaşatmayın.

  Siz siyasetçilerin sağı-solu belli olmaz, ansızın ortalığı yangın yerine çevirebilirsiniz. Aman diyeyim! Bütün aday adaylarımıza başarılar diliyorum.

  Hanginiz benim güzel memleketim için hayırlı iseniz o seçilsin…

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Yazarin diğer yazıları
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  1.3541331291199