İYİ Kİ VARSIN VEYSEL EROĞLU

  Sefa Günay

  Sefa Günay
  2 Mart 2018

  Kim demiş Bolumuzun Bakanı yok diye… Bolu’nun Bakanı olmak için nüfus kağıdında Bolu yazmasına gerek yok sanımca, o yüzden bana göre Bolu’nun bir Bakanı var; Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu.

   

  Yaklaşık ayda bir ilimize gelir. Ziyaretlerde bulunur, incelemelerde bulunur, Bolu’nun sorunları ile ilgilenir. Şimdi biri bana sorsa; Bolu halkının oyları ile seçilen milletvekilleri Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü ve Tanju Özcan’ı mı daha çok Bolu’da gördün, yoksa Bakan Veysel Eroğlu’nu mu diye, cevap veremem. Gazetemizin arşivinden yapılan haberlere bakmam lazım. Veya Bolu’nun sorunları ile en çok 3 Vekil mi ilgileniyor yoksa Bakan Eroğlu mu diye sorsalar, buna da cevap veremem. Tahminim kafa kafaya çıkar bu iş.

   

  O yüzden iyi ki varsın Veysel Eroğlu. Geliyorsun, Bolu’yu geziyorsun, toplantılar yapıyorsun, şehrin sorunlarını biliyorsun. Bolu’ya geleceğini, Bakanlık Bolu Valiliğinden daha önce bize bildiriyor. Fırsat buldukça geliyorsun ve geliyorum diye haber vermeye bile gerek duymadan.

   

  Kimse Bakanımız yok demesin. Boluyla ilgilenen bir Bakanımız var ama Boluyla ilgilenen bir milletvekilimiz yok maalesef. Saygısızlık olmasın, var da yok. Kamu hizmeti veren, Bolu ile ilgili her türlü gelişmeyi şehre aktaran biz gazeteciler milletvekillerini göremiyoruz ki, halkımız Vekillerin çalışmalarından nasıl haberdar olsun. Şimdi diyecekler ki; “Sizin haberiniz yok, biz Bolu’ya geliyoruz, falanca köyün kahvesinde vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz, yaptıklarımızı anlatıyoruz” diyecekler. Bunu yaptığınızı bile kimse bilmiyor. Vesselam şehir ile kopuk birer milletvekilisiniz.

   

  O yüzden iyi ki varsın Bakanım…

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Yazarin diğer yazıları
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.44693899154663