BİR YANLIŞLIK Kİ EKSİK YANLARIMIZDAN VURAN

  Pelin Ukkaş

  3 Kasım 2018


  Andımız yanlış okundu (!) ama ne güzel bir yanlışlık. Belki de basının algısı vatan sevgisinin yanlış olduğu şeklindeydi. Yurdunu özünden çok sevmek, yükselmek ve ileriye gitmenin temel koşulu olamaz mı?
  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı kapsamında kalabalık, Danıştay'ın kararı sonrası yeniden gündemde olan 'Andımız'ı okumaya karar verdi. Cumhuriyet Kadınları Derneği Bolu Şube Başkanı Güllü Yaman öncülüğünde okunan 'Andımız' yanlış okundu. Kalabalık da Güllü Yaman'ın sözlerini yanlış okuduğu 'Andımız' a eşlik etti.
  Arkasında durduğumuz düşüncelerin özünü bilmeden körü körüne gittiğimiz yolları keşke biraz tanımak için çabalasak… Kalıplaşmış fikirlerin, dilden gönüle geçişini beynimizde tartmadan benimsemesek…  Arkasında durduğumuz düşünceleri gerçekten biliyor muyuz? Yoksa tuyumuna bir şeyleri mi savunuyoruz?  Bu olay bence ülkemizde insanlarımızın eksik kalan kısmının resmedilmiş hali… Yurdumuzu özünden çok sevmenin gerçekten önemli olduğu şu günlerde yapılan bu tip hataların üstü kapatılacak bir yanı olduğunu düşünmüyorum.
  “Türküm, doğruyum, çalışkanım. İlkem, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi, özümden çok sevmektir. Ülküm, yükselmek, ileri gitmektir.Ey büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim. Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türküm diyene!”
   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Yazarin diğer yazıları
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  1.2198879718781