STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

Benlik

Pelin Ukkaş

31 Ocak 2020

Kendimize ait küçük dünyalarımız var. Kurulu bir düzende,  vazonun bile yerinin değişmediği hayatlarımız… Bir eşyamız kıpırdasa tepe takla olan düzen… Özel alanlarımıza müdahalede kendimizi kaybediyoruz. Hayatlarımız kocaman duvarlar örülü, bizi bu noktaya ne getirdi bilinmez.
Sevgisizlikten buruşan ellerimiz, sevginin çirkin yüzüne katlanamayacak kadar yaş almış. Kaybetmekten korkmuyoruz hiçbir şeyi… Kaybedecek pek bir yanımız kalmamış… Umursamaz bir o kadar vurdumduymaz hallerimiz. Kendimizden bir adım önde ailemiz sonra kendimize gelince duruyor dünya. Üzüntülerimiz tek dozluk. Uzun soluklu mutsuzluklarımız birkaç yaşanmışlık öncesinde kalmış. Tanınmış acıların nasıl geçeceğini çok iyi öğrenmiş ruhumuz.
Sert karakterlerin içine dokunmak, insana en çok yakın sadece kendisi aslında… “En doğrusunu sen biliyorsun Pelin!” defalarca tekrarlarım bu ve bunun gibi cümlelerimi… Mesela biri de “Kendini unutma Pelin!”
Kendini unutma ki Pelin, kimse için değişmek zorunda kalma. Sivri yönlerini yumuşatma, olmazlarını oldurma. Belki bu yüzden yaralarımın önünde dimdik duruşum. Sevginin önünde eğilmeden en çok kendimi sevişim.
Hayatta yaşadığım her şeyi o kadar çok seviyorum ki… Bütün üzüntülerimi, acılarımı, sevinçlerimi, mutluluklarımı toplayıp yılların şekil verdiği bir karakteri oturttum bu bedene… Düşüncelerimin her noktası yaşanmışlıklardan ibaret…
Yağsın yağmurlar o zaman, güneşli günler yağmurlardan sonra gelir. Temizlensin korkularımız, hatalarımız.
Eskiden  bir şanssızlık yaşarsam hayıflanırdım. Hayatta umut ettiklerimizle hayatın bize verdikleri bazen bambaşka oluyor. Zaman geçtikçe tecrübeler insana yaşarken bizleri bunaltan ve üzen hadiselerin sonrasında güzellikler gelebileceğini öğretiyor.
Güzel şeyler olacak inanıyorum.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama