KOPUK ÜNİVERSİTEDEN, AYDINLIK GELECEĞE...

  Murat PEÇENEK

  5 Temmuz 2013
  KOPUK ÜNİVERSİTEDEN, AYDINLIK GELECEĞE...
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı... Yer Ankara Eskişehir yolu 6.km… Stantlar var. Ancak Bolu yok...!!! Sayın Mehdi Eker'le, önceki yıllarda Tandoğan'da davet icabı bulunmuştum. Görüyorumki çok şeyler değişmiş. Aşmış kendini... Öğlene kadar bakanla gezdim. Ülkemiz tüm olumsuzluklarına rağmen, kalkınmakta, geleceğe doğru emin adımlarla yürümektedir. Ancak polis devleti olmak gibi bir gafleti de, paralel geliştirmekte… Bu yanlış bir olgu. Herkesi potansiyel suçlu gibi incelemek, teknik takip yapmak etik değildir. Yargınında dosya okumadan sadece emniyet operasyonlarıyla hüküm vermesi de, yanlışlar zincirinden başka bir şey değildir. Bakanlıkta; bakanlık-üniversite yetiştirici el ele sloganı çok anlamlı buldum. Aynı iradeyi, ben şahsen kendi üniversitemizde bulamadım. Kopuk ve ayrı bir dünya. Akademik olabilirsiniz ancak Bolu hepimizin ortak yaşamsal alanında, sizler dev değilsiniz. Bolu’nun geleceği için, sizlerin her kesimle kucaklaşmanız gerekmektedir. Bunu sağlamakta, Sayın Rektörün 2 dudağı arasındadır.
  BOLUDAN GİDENLER-BOLUMUZDA KALANLAR
  Bolu kökenli, ilimizden beceriksizlerin sayesinde giden, eşyalarımızı, kültürümüzü birikimimizi araştırıyorum ki...!! Sonuç hiçte hoş değil. Üzülüyorum. Aslında hiç bir mecburiyetimde yok. Akademisyenler dahil, neden ahkam keserler, bir adım atmazlar neden?... Erk sahibleri, makamlar sizlere ebedi değildir. Bir gün gelir, sizlerede, insanlar nefretle anmaya başlarlar. Siz hiç üzülmeyin...
  BİRBİRİNİZİ SEVMESENİZDE, SAYGI DUYMASINI ÖĞRENİNİZ...
  Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı… Tanıtmak ama nasıl bir tanıtımla. Bolu’muzda profesyonel anlamda Hakim Çetin Canbazoğlu, Maliyeden Ömer Aydın, Psikolog Dr. Haluk Gülmez gerçek anlamda. Bolu’muzu karış karış, köy köy, dağ dağ gezmişler ve fotoğraflamışlardır. Benim acizane teklifim şudur. Bufotoğrafları, Bolu’muzu tanıtmak için kullanalım, basılı hale getirelim. Göreceksiniz çok etkili tanıtım olacaktır. Bir fotoğraf bile, büyük halk kitlelerini benimsettirir. Sizler sevmesenizde, saygı duyarak, emeği geçen bu insanlara, gerekli özveriyide sağlayarak, katkıda bulunabilirsiniz. Hani hep diyorsunuz ya, Japonya'da yabancı bir bayan, sizlere yemek vererek, sizler de utandırarak, sizlere, sizlere birbirinizi yediğiniz, didiştiğiniz sizlere insanlık öğretmişti ya, bir katkı da sizlerden olsun.. Lütfen ricaylada olsa...!!!
  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Yazarin diğer yazıları
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.20491504669189