GEÇ KALINMIŞ SOSYAL YAŞAM ALANLARI...!!!‏

  Murat PEÇENEK

  23 Mayıs 2012
  Atatürk Orman Parkı, sonra Karaçayır Kültür Park... Kim, nasıl eleştirirse eleştirsin güzel oldu. Gittim inceledim. Tavşanlar, ördeklerle bir yaşam alanı, bir güzellik ortamı. İnsan eliyle harmanlanmış ve tebrik etmek lazım güzel olmuş. Eksik yönler olabilir, bu da zamanla aşılacak işler... Sadece taş yığını olmuş diyenlere rastladım. Sıcaklarda taşlarda ısınır, keşke yeşil kalsaydı diyenler oldu. Ancak dediğim gibi, geç kalınmış işler, halkımıza bu tür sosyal yaşam alanları yapılmalıydı. İnsanlarımızın gezip, dinlenebileceği, oturma alanlarında piknik yapabileceği alanlar hep olmalıydı... Bu bağlamda mevcut belediye başkanını eleştirmiyorum, zamanlama konusunda ısrarla duruyorum...
  Sonra yersiz tartışmalara, maalesef katılmıyorum. Mimarlar Odasına cephe almak... Bir idareciye yakışır mı? Bu mimarlar üvey evlat mı? Projelerimi didik didik edeceksiniz ya da zorluk göstereceksiniz? Sonra ne olacak? Ben bunu anlamıyorum. Düşman bir birim mi? Aytaç Eskicioğlu ile ilgili yorumlara bakıyorum… Gerekçesi ne olursa olsun… İstifa etmiş, bitmiş bir konu. Temsil ettiğiniz bir odayı karalamak... Yorum okuyucunun, mücadele etmek varken, kendi içinizde halletmek varken, bunu taşırmak, gündem oluşturmak...!!!
  Bolu’muzda şunu tartışmak lazım. Binalarımız Afrika’dan bile rezalet, estetikten uzak. Gelin hep beraber güzel mimari anlamda, güzel projeler yapalım, Bolu’muzu güzelleştirelim. İşte bu yok. Eksik olan bu... Şehri güzelleştirmek. İdarecisiyle, mimarı, müteahhidiyle, halkıyla özdeşleşmek. Halkıyla barışık bir Bolu.. Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilmeyen Bolu’yu kurabilmek aslında hiçte zor değil….
  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Yazarin diğer yazıları
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.16686391830444