ÖZCAN Eczanesi
EZEL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ÖZCAN Eczanesi
Tabaklar Mah. Hastane Cad. Talu Apt. No:15(Orman İşletmesi Karşısı)
Tel: 0374 218 19 90
EZEL Eczanesi
İZZET BAYSAL MERKEZ DEVLET HASTANESİ SK N.27/A (RUH SAĞLIĞI HASTANESİ KARŞISI)
Tel: 0374 2752844
Bolu 5 günlük hava tahmini

EĞİTİMDE KALİTE VE DOĞA KOLEJİ‏

Murat PEÇENEK

28 Haziran 2016

Sayın Valimizin basın mensupları ve köşe yazarlarına verdiği yemekte, dostane sohbetlerimiz oldu. Sorularda yönelttik. Okullarımızın başta İzzet Baysal Vakfı ve Devlet işbirliğiyle, rehabilite edilerek, daha iyi seviyeye gelinmesi için uğraşlar verildiğine tanık olduk. Yolumuzda 15 gün önce Doğa Kolejine düştü. Düzce'den Önder beyin konsept olarak, bundan daha iyisi olamaz denildiği, içinde yüzme havuzundan sinemasına kadar muhteşem bir eğitim yuvasını görmekten son derece mutlu oldum. Okullarımız yenilenmesine yenileniyor da, acaba eğitimdeki kaliteyi yakalayabiliyor muyuz? Bu da, tartışılır ya...! Konuşmalarda yapıcı, kimseyi kırmadan, kişiselleştirmeden sohbet havasında geçti. Bir densizlik yapan kişiye yerel ve ulusal tüm gazeteler gereken cevabı verdi vermesine de, acaba Milli Eğitim Müdürü'ne birileri motivasyon sağlayarak, perde arkasında kalarak, güya sahip çıkarak, acaba farkında olmadan, Bolu'muza kara leke düşürmedi mi? Bazen susmak en doğru fazilettir. İzzetli insan bunu yapar da zaten...

 

NARVEN

Ve sonunda yollarında asfaltlanmasıyla, Bolu’muzun yüz akı Narven, kullanıcılarına, şifa bulmak isteyenlere, termal tatil yapmak isteyenlere ilaç gibi geldi. Sürekli olarak gözlemlediğim, gittiğim Narven, kendini aştı, Bolumuzun haklı gurur abidesi oldu. Teşekkür ediyorum tüm emeği geçenlere... Turizm şehri olma yolunda ilerlemesine büyük bir güç katan bu tesislerin yerini yeni tesislerinde kazanımıyla günden güne değişimlerine tanık olacağınız bir Bolu karşınızda olacaktır.

 

BİR SOHBETTEN ÇIKAN GERÇEKLER

Çok laf yalansız ve çok mal haramsız olmaz diye tabir ettiğimiz güzel sözümüz vardır. Buna geçenlerde bir yenisi daha eklendi. Biliyorsunuz hayvan birliklerimiz var. Koyun-keçiciler ve büyükbaş hayvan birlikleri. 3 insan tanımı vardır dediler demesine de, hak vermedik te değil. Koyun sürüsü gibi olanlarımız sürü psikolojisine sahip. Keçi gibi inatçı çekilmez kişiliğe sahip olanlarımız ve büyükbaş gibi, medeniyet görmüş zarar gelmez insanlarımız var. İnsanız nihayetinde hayvan değiliz. Yaratılmışların en güzeli olan varlık olan bizler Yaratanımıza ne kadar dua etsek azdır. Hatalar yapılır yapıyoruz da, önemli olan birbirimize tahammül ederek, kırmadan dökmeden üzmeden saygıyı yitirmeden yaşamamıza yön vermemizdir.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama