BOLU KOMANDO TUGAYINDAN İNSANLIK DERSİ

  Murat PEÇENEK

  Murat PEÇENEK
  26 Ocak 2016

  Cizre'deki operasyona katılan Bolu 2. Dağ Komando Tugayından askerler, Cizre ilçesindeki Yafes Mahallesi'nde el yapımı patlayıcılardan arındırdıkları sokakta kendilerine dağıtılan kumanyaları, terk edilen bir evde yedi. Askerler, eve bir miktar para ve "Hepimiz bu vatanın çocuklarıyız. Cizre halkını seviyoruz. Buraya ülkemizin bölünmez bütünlüğünün devamını sağlamak, sizlere tekrar barış ve huzur dolu bir ortam getirmek için geldik ve evinizde bir süre misafir olarak kaldık. Bazı malzemelerinizi kullandık. Belki bıraktığımız para karşılamaz ama üzerimizde bu kadar vardı. Hakkınızı helal edin" yazılı not bıraktı.

  Bu haberi okuduğumuzda, ülkenin bekası için, gecesini gündüzüne katan, emniyet, asker herkese ne kadar dua etsek azdır. Bolu Komando Tugayı bizim ve ülkemizin gururu. Geçmişte tugayımıza da, misafir olan birisi olarak, Haluk Üstügen'inde 1974 Kıbrıs'taki 1. Komando Taburunu yazmış, kendisini de bir ara Bolu'muza konuşmacı olarak gelmesi için girişimlerde bulunmuştum. Terörün gerçek yüzünü artık ülkemizde herkes gördü. Adına eş başkan denilen parti uzantısı da, dahil; hendekler açan, bombalı kaldırımlar, düzenekler, yakılan okullar, iş makineleri, darbe vurulan esnaf, ekonomi, harcanan zaman, yakılıp yıkılan şehirler, sokağa çıkamayan vatandaşlarımız... Kandırılan eğitimsiz, cahil halkımız. Bunlara çanak tutan vatan hainleri, fitne-fesat yuvaları, öleni, kandırılanı, öldürüleni, türkü, kürdü bu ülkenin insanları... Sizlerin huzurunu sağlamak için kanlarını seve seve veren insanlarımız. Onlarında anaları, aileleri, eşleri yok mu? Bu bölünmez vatanı, cennet ülkeyi cehenneme çeviren, kanları bozuk hainleri görün… Ne yaptıklarını, kime zarar verdiklerini görün… Sonrasına siz karar verin… Cahil olan insan bile, neyin zararlı olduğunu, neyin yararlı olduğunu anlamakta zorluk çekmeyecektir. Yazıklar olsun bizi bizden kopartmaya çalışan şerefsizlere…!!!

  KALICI ESER BIRAKMAK

  Ölüm Allah’ın emri ayrılık olmasaydı... Ayrılıklar, sevdiklerimiz insanları gözlerin görememesi. Karanlıkta kalmak... Ülkemiz çok sıkıntılı süreçten geçiyor, görüldü ki, terör ülkenin büyük sorunu olmakla beraber böldürmüyor aksine bu hainleri daha iyi görmemizi sağlıyor, devletten maaş alan, beslenen pişkin, şerefsizlerin, polis tokatlamaları, tartışmaları, sanki vatandaşlarının önünde vatansever iş gibi davrananlarını biz çok gördük. Bunların yatacak yerleri de yok. Eşlerin öğretmenlik maaşları, alınan izinler, müfettiş soruşturmaları vs vs. kalıcı olmak. İnsan ölür eseri kalır. Bunların eseri de, şeytana ortak olmak, fitne ve fesatlık. Teröre dur diyelim. Şüphelendiğiniz her şeyi emniyete ihbar ediniz. Ancak böyle biter. Bu hainlerin suları düne kadar, otopark mafyalığı-uyuşturucu-tarihi eser kaçakçılığı-insan kaçakçılığı-akaryakıt ve tütün sigaraydı. Şimdi bunların hesaplarını görme günü, teröre dur diyelim, ülke kazansın, milletimiz rahat etsin. Bunlar şeytanın kuklaları. Ve gün gelecek bunlarda bitecek...

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Yazarin diğer yazıları
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.15954399108887