BİR HASTALIĞA ÇARE BULMAK...

  Murat PEÇENEK

  1 Temmuz 2013
  BİR HASTALIĞA ÇARE BULMAK...
  Toplum sistematik olarak dejenere oldu. Ahlaksızlık, hırsızlık aldı başını gidiyor, ailelerede, çok büyük sorumluluklar yüklendi. Ağır ekonomik şartlar ve sorunlar yüzünden; belliki evlatlarıyla, beklenen sevgiyi gösteremedi… Kendileri gibi fırlama insanlara takıla takıla, aynı yolun yolcuları oldular… Girilmedik mahalle, sokak bırakmadılar. Soyulan soyulana. Emniyet, ifade derken kimileri de, mahkeme kapılarında zaman kaybetmekten, gitmekten bıktı. İnanılmaz bir kirlilik kendini bakteri şeklinde gösterdi. Hastalığa çare, sadece çalışmadığını düşündüğümüz asayişle olmuyor. Burada ailelere de, büyük sorumluluklar düşmekte.
  Geçenlerde bir hırsız… Tam bir fırlama. Kayıplara karışıyor. Babasına neredeyse yalvarıyorum. Ya oğlun hırsızlık damgası yemesin. Nerede oğlun. Telefon numarasını ver. Benim telefonlarıma da bakmıyor diyor demesine. Nerede oğlun? Antalya'da... Hem de yanına bir sürü arkadaşını da alarak giderken, benim oğlum nerde demeyen bir baba…
  Evlatlarınıza sahip çıkınız. Sonrasını telafi etmek zor. Kızınız olsun ya da oğlunuz farketmez. Nerede olduklarını, neden geç kaldıklarını, bu süslenmelerin nedenini, kaynağını, harcamalarını kontrol edin... Edinizki yarınlar geç olmasın. Kötü arkadaş insanı rezil eder. Hırsızın yanında olan hırsız ya da çakal olur. Kötü bayanın yanında olanda... Vakit gecikmeden. Evladınız ölse haberiniz olmayacak neredeyse… Tabiki kuralcı, disiplinli, sorumluluk sahibi insanımız ailelerimiz yokmu... Tabiki var. Bizim sözümüz çakal bir nesil türemeye başladı. Bu hastalığın önüne geçelim. Lütfen...!!!
  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Yazarin diğer yazıları
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.15645790100098