300 DÖNÜM ARAZİ İÇİNDE KAYBOLMAK… (BAYSAL AİLE MEZARLIĞI)

  Murat PEÇENEK

  2 Mart 2014

  300 DÖNÜM ARAZİ İÇİNDE KAYBOLMAK… (BAYSAL AİLE MEZARLIĞI)

   

  Bolumuzda yaşadığını iddia eden kişilere sorsanız, dünya çapında hattat, cilt sanatçısı Emin Barın'ın mezarı nerede? Ana cadde de, deneyelim, soralım. Değil;1, binlerce kişiye, akademisyeninden, başkanına, üyelere, herkese. Yanıt yok. Belki bilgisayara yazarda, oradan tüyo alır kim bilir?

   

  Zincirlikuyu mezarlığı-cami karşısı 50 metre (yanında da 3 tane Hürriyet Şehitleri yatmakta). Peki Baysal Ailesinin mezarı, kitapta yazmasaydı, kim şu an edebi hayata intikal etmiş, aile büyükleri de dahil, kimler gidip, yerlerini hem de 300 dönüm arazi üzerinde kurulu bir arazi... Gez gez, yol yordam bilsen dahi bulma şansınız hiç yok. 22592 kayıt numarası-34 adada aile mezarlığı. Bakımını orada geçim oluşturmuş Bitlisli çocuklar yapmakta. Sayın Ahmet Baysal, sürekli olarak hem aile mezarlığını, hem de gene yakın arkadaşının aile mezarlığını ziyaret etmekte. Solmaz Annemde, çocukları sevindirmekte.

   

  34 ada. Yolun altında. 2 yolun ortası. 34 ada. Yan yana 4 mezar. Gültopu’na kadar. 4 tane de yanında boşluk aile mezarlığında. Anne ve babamdan mahrum etmeyiniz kabulde, bu aile mezarlığı taşınamaz da değil hani? hep İzzet Amcamdan hislerinden yazdıklarından duyduğum... Yapılamaz da değil hani! Bu arada sizlere bir hizmet daha; İzzet Baysal'ın hiç bir yerde görülmemiş, yayınlanmamış fotoğraflarını da buldum. Bunun için 2 kez İstanbul'a gittim. Şimdilik bazılarını sizlerle paylaşıyorum. Tamamına sahip olabilirsek, Bolu adına bir kazanç olacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın!

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Yazarin diğer yazıları
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.40651607513428