STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

HOŞ BULDUK VE MERHABA.

Kemal ERSAN

12 Mart 2013
HOŞ BULDUK VE MERHABA.
 
Öncelikle Bolu Takip Gazetesi’nin tüm okurlarına saygı ve sevgilerimi sunarım. Bolu Takip’teki kardeş ve arkadaşlarıma da...
Bir gazetede yazmaya başlayan gazetecinin ilk yazısı genelde merhaba yazısı olur. Her yeni yazıya başlayan kişi merhaba der, kendini okuyucularına tanıtır. Ben de Bolu Takip Gazetesi’nde merhaba yazısını yazmadan önce internet ortamında gezineyim derken, bu merhaba yazılarında yeni bir deyimin daha oluşmuş olduğunu, merhabanın yanında hoş bulduk yazısının da literatüre girdiğini gördüm. Gazete, sizi artık bizde yazacak diyor.
Biz de önce diyoruz ki; “ Hoş bulduk.”
“Merhaba” derken de öncelikle yayın hayatına nasıl başladığımdan ve Bolu Takip Gazetesi’nde niye merhaba dediğimden biraz bahsedeceğim.
Yıl 1993 Ocak ayının 11’i idi. O zaman Bolu’da yayın hayatını sürdüren Bolunun Sesi Gazetesi’nde 7x7 yerel bulmaca ile yayın hayatım başladı. O zamana kadar araştırabildiğim kadar ilkti yerel bulmaca. Sonrasında aynı gazetede köşe yazısı serüvenim başladı ve uzunca bir süre devam etti. O zaman ki genç ve kanı kaynayan yazılarımızla yer bulduk Bolunun Sesi Gazetesi’nin sütunlarında. Benim için çok önemli bir görevdi yaşadığım şehir için fikir üretmek, bir şeyler karalamak.
Bir süre ara verdim yayın hayatına. Sonrasında üç genç gazeteci arkadaşın yayın hayatı ile tanıştırdığı Fikir Dergisi’nde 15x15 yerel bulmaca ve köşe yazısıyla kısa bir süre devam ettim yayın hayatına. 
Bu sürede Bolu’da Yenihayat Gazetesi’nin tarihe ışık tutacak; “Anılarla Boluspor” ve “Küçük Şehrin Büyük Aşçıları” eserlerinde yayın kurulunda yer aldım. Bolu Gazeteciler Cemiyeti adına hazırlanmakta olan “Bolu Tarihi” ile ilgili eserinde yayın kurulunda olmaktan kıvanç duymaktayım.
Köroğlu Televizyonu’nda; “Bir Üretimi Koruma Öyküsü”nü anlatan Ahmet Baysal ile canlı yayın ve hayırsever işadamı Yaşar Çelik’in hayat öyküsünü anlatan banttan yayınlanan programları yaptım.
Şimdi de Bolu Takip Gazetesi’ndeyim. Niye Bolu Takip Gazetesi? Bolunun Sesi Gazetesi’nde yollarımın kesiştiği, sevdiğim ve değer verdiğim Hakan Aydın kardeşime, “Bolunun Sesi Gazetesi yazılı matbuatı bırakır ise söz yazılı matbuatta ilkyazı yazacak gazetenin, kendisinin yazı işleri müdürlüğünü yaptığı Bolu Takip Gazetesi olacağına söz vermiştim. İşte sözümün arkasındayım ve Bolu Takip Gazetesi’ndeyim. Mehmet Ali Atalay ve Hakan Aydın’ın başında olduğu gazetede dilimin döndüğü ve kalemimin karaladığı kadar yazmaya gayret edeceğim. Belki her hafta olmayacak ama yitirilen değerlerimizi, halkın eğitimi ile ilgili yazılarımla sütunlarda yer almaya çalışacağım. Ne padişah gibi fermanım ne de lokman hekim gibi dermanım olacak. Ama yazıl
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama