STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

MASAL PARK VE TEŞEKKÜR

Kemal ERSAN

8 Kasım 2021

Gazeteden köşe komşum, sevdiğim ve değer verdiğim Muharrem Demirel ağabeyimin nefis yazısı sonrası, Masal Park başlıklı yazımda; “Bremen Mızıkacıları, Pinokyo, Don Kişot, Keloğlan, Şirinler, Hacivat-Karagöz, Pamuk Prenses ve 7 Cüceler, Kırmızı Başlıklı Kız, Deli Dumrul, Nasrettin Hoca’nın isyan ettiklerini, Nuh’un Gemisi’ne binerek buralardan gitmek için hazırlık yaptıklarını duydum.” diye yazmış ve Masal Park’ın isminin değiştirilerek kurtulacağını savunmuştum.

Tam da bu arada Bolu Belediyesi’nden “Masal Park’ın işletme hakkının Bolu Bel A.Ş. bünyesine alındığı, parkın bakım ve onarım çalışmalarına başlandığı” duyuruldu.

Bakım, onarım çalışmalarının tamamlanması ile Masal Park, Bolu Belediyesi Sosyal Tesisi olarak açıldı.

Açılış sonrası Pazar günü Masal Park’ı gezeyim dedim. Sevinerek gördüm ki, belediye ekipleri tarafından daha önce yapılması gerekenler yapılmış ve park, park gibi olmuştu. Emek harcanarak işlevsel hale getirilmişti Masal Park.

Çocuklar, anneler, babalar tıklım tıklım doldurmuştu parkı ve herkes mutluydu.

Bu mutlu tablonun oluşması için; yapılan eleştirilere kulağını tıkamayan, Bremen Mızıkacıları, Pinokyo, Don Kişot, Keloğlan, Şirinler, Hacivat-Karagöz, Pamuk Prenses ve 7 Cüceler, Kırmızı Başlıklı Kız, Deli Dumrul, Nasrettin Hoca’nın yüzünü güldüren, çocukların mutlu olduğu, anne ve babaların çocuklarının mutluluğunu izlediği bir park haline gelmesi için çalışan, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ne yapsak az. Onlar mutlu yaşasınlar ki, gelecekte mutluluk tohumları eksinler.

 

SUAT ÇELEN

 

Suat Çelen kimdir? Eski Türk Millî Cimnastikçi, dünya jimnastik literatürüne çifte burgulu hareketi ile Çelen hareketi olarak geçiren, birçok ulusal ve uluslararası müsabakalarda dereceler almış, ilgisizlik ve destek eksikliği nedeniyle cimnastikten uzaklaşan ve beden öğretmenliği yapmaya başlayan hemşehrimizdir.

Öğretmenlik yaparken,Bolu Gençlik Spor İl Müdürü görevine atandığında kendisi ile tanışık olmamama rağmen çok sevinmiştim. Liyakatın gözönünde tutulduğu bir atama olduğunu düşündüm. Tabi ki Bolulu olması ayrıca daha da önemliydi.Suat Çelen, il müdürlüğü görevini sürdürürken başarılı çalışmalara imza attı.

2012 yılında ezici bir seçim sonucu ile Cimnastik Federasyon Başkanı seçilerek belli bir süre hem il müdürlüğü hem de Cimnastik Federasyon Başkanlığı’nı bir arada yürüttü. Bir kaç ilde Suat Çelen gibi, iki önemli görevi yürütürken zorluklar yaşanabileceğini düşünen Gençlik ve Spor Bakanlığı bir kararla, federasyon başkanı olan il müdürlerini müşavir olarak Bakanlığa çekti. O dönem Suat Çelen’in her iki görevi yürütebilecek beceri ve misyona sahip olduğu düşünülmesine rağmen emir yerine getirildi.

Şimdi görüyorum ki, iyi ki böyle bir karar alınmış. Çünkü Suat Çelen’in başarılı olması ile birlikte ileride bizlere tehlike olabilir düşüncesi ile Ankara’ya dosyalar taşınacak, yükselen süreç başlamadan sekteye uğrayacaktı. Nasipten ötesi yok.

Son seçimde tek aday olarak Cimnastik Federasyon Başkanı olarak seçilen hemşehrimiz Suat Çelen, başarılı çalışmaları sonrası Antalya’nın ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Jimnastik Federasyonu (FİG) Kongresi’nde başkan yardımcısı olarak başarısını taçlandırdı.

Yolunuz açık olsun. Herşey gönlünüzce olsun. Yarışmalarda, Türk Bayrağı’nın göndere çekilmesi için yapacağınız çalışmalarda tüm dualarımız sizlerle olacak bunu bilesiniz.

 

BOLU OFFROAD KULÜBÜ VE TURİZM

 

Geçen Pazar günü Bolu OffroadKulübü önderliğinde, Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nin de desteklediği etkinlikte harika, adrenalini yüksek bir gün geçirdik. Kusursuz bir piknik organizasyonu sonrası soft (!) güzargahta yapılan gezi sırasında Tabiatın Kalbi Bolu’nun bakir güzelliklerini görme fırsatı bulduk. İnanın Bolumuz anlatılanlardan ve görüntülenenlerden çok daha güzel.

Bu sırada gezi belli bir güzergahta seyrederken, bu güzergahın Aralık ayı içerisinde düzenlenmesi planlanan TOSFED Baja Kupası yarışma güzergahı olduğunu öğrendik.

Bu yarışmaya 1000 kişiye yakın görevli, yarışmacı, seyircinin il dışından katılacağı bilgisine ulaştık. Bir etkinlikle Bolumuza 1000 kişiye yakın bir turist kazancı.

Böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapma görevini üzerine alan ve kusursuz bir şekilde organizasyonu hummalı bir şekilde planlama için çabalayan Bolu Offroad Kulübü’ne canı gönülden teşekkürler.

Bu organizasyona destek olan Bolu Gazeteciler Cemiyeti gibi her kesimin destek vermesi ümidiyle.

Radyoda Koray Avcı diyor ki; “Yine aylardan Kasım, sanki sende kaldı bir yarım, her nefesim her anım, sanadır canım”

 

BİR OLALIM, İRİ OLALIM, DİRİ OLALIM…

 

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama