KAVGANIN UZAMASININ KİMSEYE BİR FAYDASI OLMAYACAKTIR

  Hayrettin AYTAR

  Hayrettin AYTAR
  3 Aralık 2015

  “Siyasette uzun vadeli küslükler ve dostluklar olmaz ” bu söz siyasette bir realite olmuştur. Siyasiler her ne kadar siyasi kimlikleri altında zaman zaman rakip bir partinin yöneticisine veya parti teşkilatlarında görev alan kişiler ile ilgili sert ifade ve beyanlarda bulunabilirler. O anki siyasi hava bunu gerektiriyor olabilir, içinde bulunulan siyasi konjektör siyasileri farklı beyanatlar vermeye itebilir. Bu olayın görünen kısmıdır, olayın birde görünmeyen kısmı vardır ki oda, birbirleri hakkında zaman zaman sert ifadelerde bulunan siyasilerin insani ilişkileridir. Aralarında insani ilişki boyutu olan siyasiler yeri geldiğinde, siyasi kimliklerini bir kenara bırakıp birbirlerini kucaklamasında bilirler.

  Acılı ve mutlu günlerinde birbirlerini yalnız bırakmazlar. Bu örneğe en çok belediye başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz ve CHP Bolu Milletvekili Sayın Tanju Özcan arasındaki diyaloglarda sıkça şahit oluruz.

   

  Zaman,  zaman birbirlerini en ağır şekilde acımasızca eleştirirlerken, kederli ve mutlu günlerinde de birbirlerinin hep yanında olurlar. Son zamanlarda yerel gündemimizde Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı iken 1Kasım 2015 tarihinde yapılan milletvekilliği seçimlerinde görevinden istifa edip Ak Parti Bolu 3. sıra milletvekili adayı olan ve CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’la girmiş olduğu yarışı kıl payı kayıp eden Sayın Fatih Metin ile MHP Bolu İl Başkanı Sayın Mehmet Aydın arasında yine siyasi kimlikler altında, yerelde gelişen, siyasi konjektör gereği bir tartışma başlamış ve gün geçtikçe de şiddetini artırmıştır. Tabi ki bu tartışmanın sebebi şahsi değil, taşıdıkları siyasi kimlikle alakalı olup her iki siyasetçi de temsil ettikleri partileri, siyasi menfaatleri doğrultusunda bu tartışmaya başlamışlar ve yerel gündemi belirlemişlerdir.

  Oysa hafızalarımızı yoklayıp 30 Haziran 2015 tarihinde yapılın genel seçim sonuçlarına gittiğimizde ortaya çıkan siyasi tablo sonucu bir koalisyon hükümeti kurulma zarureti doğduğunda, hem Ak parti hem MHP tabanı, bir Ak Parti-MHP koalisyonu kurulması gerekliliği iradelerini, partilerinin ilgili kurullarına iletmişler, bu vesileyle birbirlerine olan yakınlıklarını beyan etmişlerdir.

  Ayrıca bu iki siyasi partinin tabanları zaman,  zaman “emanet oy” adı altında birbirlerine destek vermişlerdir.

  Olaylar geçmişte genelde böyle seyrederken, yerelde de bu kavga sona ermeli ve Türk siyasetinin güzide bu iki partisini iki değerli temsilcisi Sayın Fatih Metin ile Sayın Mehmet Aydın bir an önce kavga ortamından çıkıp, bundan sonra ki enerjilerini genelde çok hassas bir dönemden geçmekte olan ülkemin adına ve yerelde ise Bolu’muzun sorunları ile ilgile harcamalılar ve gerekirse de ülkemiz ve Bolu’muzun menfaatleri için kol kola girmelidirler. Çünkü bu kavganın uzamasını kimseye bir faydası olmayacaktır.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Yazarin diğer yazıları
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  1.1141469478607