Siyaset Mühendisi

  Hasan PERÇİN

  28 Ocak 2014
  Siyaset Mühendisi
   
  Tanju Özcan’ın belediyeyi alabilmek uğruna yaptığı siyasi hamlelere, ‘Akıl oyunları’ yazımızda değinmiştik. Dini ve Milli bayramlarda MHP’yi defalarca ziyaret edip, AKP’nin oyları kırabilmek için yoğun kulis yapmıştı. İki DOKTOR’dan birini MHP’den aday yapamayınca hayal kırıklığına uğrasa da, sonrasında tabanın sempatisini kazanmak için, Karacasu’da MHP’yi destekleyeceklerini beyan ederek, üstü örtülü bir şekilde, MHP merkez idarecilerinden koparamadığı icazeti, seçmeninden almaya çalışıyor. Hatta MHP seçmenine psikolojik baskı uygulamaktan bile geri kalmayan Özcan, Bolu da seçimin AKP-CHP arasında geçeceğini söylemleriyle, bir yerde MHP seçmenine ‘oyunuzu boşa atmayın’ demeye getiriyor. Unuttuğu bir şey var ki, MHP seçmeni konum ve şartlar ne olursa olsun partisinden vazgeçmeyeceğidir.
  Hem vekil hem belediye başkanı olamayacağından, belediyeyi perde arkasından yönetebilmek için, diğer iki adayı saf dışı bırakarak (bakınız Hakkı Fidan’ın açıklamaları) Mimar hanımı aday yapmıştı. Şükrü Gülez gibi efendi, kariyerli, değerli bir adayı görünce, düne kadar hayal edilemeyen ve Bolu’da AKP’den kopacağını umduğu ‘cemaat’ oylarına adaylığını açıkladı. Burada da hatırlaması gerek bir şey varsa o da cemaatin CHP’yi iyi tanıdığı, kolay kolay oyunu vermeyeceğidir. Yukarıdan bir parti işaret edilse bile, diğer cemaatlerden ve seçimlerden gördüğüm kadarıyla, cemaatlere gönül verenlerin bu işareti pek takmadığıdır.
  Savaşta her yol mübahtır’ düşüncesiyle, siyası cambazlıklar ile seçim kazanama hesaplarını yapanlardansa,
  MHP’nin adayı Sayın Gülez’e dikkat etmenizi tavsiye ederim. Belediyemizin başına yakışacak, sicili, kariyeri temiz, karakteri sağlam, kökenleri Kuvay-i Milliye’ye dayanan, yakın hedef 2023 vizyonuna Bolu’yu taşıyabilecek (ki bu hedefi Türkiye’ye ilk MHP sunmuştu) çıktığı yolda amacı halka hizmet olan bir hemşehrimizdir.
   Vehbi Camgöz
  Bu günlerde yeni anlayabiliyoruz, 90’lı yıllarda Balkanlar’da yaşanan savaşlarda takındığımız tutumu ve misyonumuzu, devlet sırrı TIR’ları basan vatan hainlerinin gerçek yüzünü de 2030 de okumamak için Expres gazetesinde, 13/01 tarihli Vehbi beyin yazısını okumanızı tavsiye ederim.
  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Yazarin diğer yazıları
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.17687606811523