Orantısız Güç

  Hasan PERÇİN

  8 Nisan 2014
  Orantısız Güç
  Mehtap hanım; “orantısız güç ile mücadele ettik” diyerek, yenildikleri kişi olarak Başbakanı göstermiş, o zaman sormazlar mı sen bunu seçim sonuçların ardından mı anladın? Seçim çalışmaları yaparken gayet kendinizden emindiniz, partilileri sokaklarda hırsız var diye bağırtıyordunuz, Halk Bankın önüne ayakkabı kutusu bırakıyordunuz, seçim bürolarından Başbakanın resmini yırtıyordunuz…
  Görünüşte plan tutacak gibiydi, yolsuzluk gündemiyle yara alacak hükümetin Bolu ayağı da seçimde devrilecekti.
  Seçime 3 ay kala ortaya atılmış ve iddia aşamasında olan, halkın nazarında karşılık bulmadığı yapılan araştırmalarda ortaya çıkan rüşvet ve yolsuzluk olayını, seçim kampanyası olarak kullanmanız hataydı, önceki seçimlerde Atatürk, irtica, şeriat söylemleri ile hedefe koyduğunuz kitle ile ortak seçim çalışması yapılması hataydı.
  Seçimlerin genel seçim havasında geçeceğinin verdiği rahatlıkla, elle tutulur gözle görülür proje bile hazırlamadınız.
  Belediye başkanının, Menekşe Otele astığı afişi ile sizin hemen yanına astığınız afişe baktık, birinde projeler, havaalanı, büyük su göleti vs. sizinki de mehtap hanımın teyze ve amcalarla kucaklaşır fotoğrafları vardı.
  Mitinglere baktık, Başbakan proje, çalışma, emek derken, Kılıçdaroğlu halka montaj kaseti dinlettirdi.
  Seçimin ardından en güzel özetlemeyi Bolulu Arşimet yapmış; “Bu anlamda muhalefetin kendi adaylarından ve yerel politikacılarından çok genel seçim stratejisini sorgulaması lazım.” demiş, gerçekten de öyle. Mimar hanım kapı kapı dolaştı, çalıştı didindi, ama partisinin genel seçim stratejisi sonucu, 2014 yerel seçimlerinin renkli yüzü olmaktan öteye geçemedi.
  İlçe başkanı Hüseyin bey’in “Verdimse ben verdim diyen bir zihniyetten benim paramı çalıyor size ne? Diyen bir başka boyuta taşınan sevgili halkımın artık gözünü açmasını diliyorum.” gibi beyanatları, halkı cahil görmekten, halka tepeden bakmaktan başka bir şey değildir.
   
  Naçizane tavsiyemiz, Şükrü bey’in tebrik ettiği gibi, Mimar hanımın, Alaaddin beye hayırlı olsun ziyaretine giderek halkın iradesine saygı göstermesidir. Gelecek siyasi hayatına olumlu etki yapacağını düşünüyoruz, düşünmesine de, parti içi rakiplerinin buna müsaade edeceğini pek sanmıyoruz.
   
   
   
   
   
   
   
  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Yazarin diğer yazıları
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.27000999450684