SİBEL AKAR Eczanesi
MİNA Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SİBEL AKAR Eczanesi
Bahçelievler Mah.Yunus Emre Sok.No: 57/9 (E-5 GÜRKAN KURUYEMİŞ ARKASI)
Tel: 0374 250 14 20
MİNA Eczanesi
Semerkant Mah.Erbayram Sok.No:A/5Bolu (Semerkant Sağlık Ocağı Yanı)
Tel: 0374 217 95 66
Bolu 5 günlük hava tahmini

Koşan, Koşturan, Terleyen Vali

Hasan PERÇİN

14 Mayıs 2014
Koşan, Koşturan, Terleyen Vali
Olay malum yayla evleri, Bolu kamuoyunda büyük yankı uyandırdı, sokakta kimi görsem, hangi iş yerine uğrasam, akıllı telefonların ve bilgisayarların ekranında, özel idarenin kepçesinin triblex villaya dalmış fotoğrafı vardı. Kore Gazisi Hacı amca 40 bin lira döktüğünü söyleyerek sitem ediyordu.
Yaylalar köylülere, yazın sıcağından korunmak ve hayvancılık yapmak için tahsis edilmiş yerlerdir, kamu malıdır, orman özelliği taşımaktadır, üzerindeki evler geçici barınma için devletin gösterdiği müsamahadır, devlet isterse hepsini kaldırabilir.
Valimiz bakmış 30 haneli köyün yaylasında 300 hane var, orda bi durun demiş, Muhtarlara ince ayar yaparak, aldığınız maaşın hakkını vereceksiniz, devlete olan sorumluluğunuzu unutmayacak, bu yapıları bildireceksiniz demiş ve eklemiş, var mı anlamayan?
Yani neymiş, yaylalarda yaylacılık yapanlar bulunacakmış, farklı bir maksatla yaylalarda yapılaşma olmayacakmış, Kore Gazisi de olsan 76 milyonun hakkı olan kamu malında haksız kazanım elde edilmeyecekmiş. Kimse İstanbul da yaşayan akrabasına, dünürüne, asker arkadaşına yaylada ev yapmayacakmış. Bizde var mı anlamayan… Arka taraf duyduk mu?
Operasyon bolu halkından olumlu tepki aldı, Vali bey için olumsuz konuşana pek rastlamadım, fakat her kez yapılacaksa yıkımların adil olmasını, yani Kore Gazisi Hacı amcanın evine müdahale edildiği gibi, sınıf ayrımı yapılmadan her keze eşit davranılmasını bekliyor. Vali beyimize önemle duyurulur.
Hakkı Abi…
Büromuzun bulunduğu Ege pasajından komşumuz aynı zamanda pasajımızın yöneticisi Hakkı Öztürk Ağabey, 38 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu Rahmeti Rahmana kavuşmuştur, bizzat giderek taziyede bulunduk ama, köşemizden de kendisine, Yüce Mevla’dan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dilemeyi borç biliyorum.  
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama