SARUHAN Eczanesi
ÖZGÜR Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SARUHAN Eczanesi
Sümer Mah. Hattat Emin Barin Cad. Gündogdu Park Apt. No:87/13 A(Bilal-i Habesi Camii Karsisi)
Tel: 0374 220 20 05
ÖZGÜR Eczanesi
Kültür Mah.Şehitler Cad.Sınmazhan Apt.No:23/C (Köroğlu Dev.Has.Karşısı)
Tel: 0374 270 50 49
Bolu 5 günlük hava tahmini

KONGRE ATLATMAK

Hasan PERÇİN

7 Ocak 2014
KONGRE ATLATMAK
Kırmızı beyazlı ekipde bir sezonda birden çok kongre yapıldı. Sezonu tamamlayamayan teknik direktörden çok, başkan değiştirildi. Yüksek borçlardan dolayı transfer yapamadılar. Son seçilen başkanı, takımda ki formayı hakketmeyen ve yüklü miktarda para alan futbolcuları yollayıp, ‘altyapıdan’ getirdiği futbolculara ağabeylik yapacak karakteri sağlam, aldığı paranın hakkını veren birkaç oyuncu bırakarak yoluna devam etti. O sezonu GENÇ takımıyla avaraj farkı ile lig de kalarak tamamladı. Sonraki sezonda yerinde ve nokta 2 – 3 transfer yaparak takımını süper lige taşımayı başardı. Bilebildiniz mi bu takımı?
Belediye Başkanının 'Bir kongreyi bu şekilde atlatmış olduk’ demesi, Bolusporu bekleyen zor günlerin kısaca özetidir.
Durum kritik, takım yüzde 51 küme düşecek gözüyle bakılıyor. Haliyle böyle ortamda kimse Boluspor’a başkan olmak istemiyor. Olmak isteyenlere ‘ihtiyarlar heyeti’ izin vermiyor. Zoraki başkan yapılmak istenen Necip Çarıkcı’ya hayırlı olsun denildiği kaos ortamında ‘ben bu göreve talibim’ deme cesaretinden dolayı Savaş Abak’ı tebrik etmek lazım.
Son 3 sezonumuzda yapılan bariz hataları, yanlış transferleri, vizyonsuz, günü kurtarmaya yönelik yanlışları anlatmaya gerek yok. Abat ve Semercioğlu başkanların neler yaşadıkları malum. Yeni başkanın daha da kötü bir gidişatta ipi kolayca çekileceğini unutmaması gerekir.
Nacizane tavsiyem Menejerlere karşı temkinli olmasıdır. Takımın 3 bölgesine ağabeylik yapabilecek tecrübeli 3 isim ile, onların yanına var ise ‘öz Bolulu’ altyapıda parıldayan gençleri dizerek sezonu tamamlayıp, gelecek sezona kadronun pişmesi sağlanmalı, sonraki sezon için şimdiden kurulacak ARGE ekibi, gelecek vadeden yetenekleri araştırıp, çok maliyetli olmamak kaydı ile takıma kazandırmalı. Yukarıda bahsettiğim takım olan Samsunsporun bu şekilde Süper Lige çıktığını yönetime ders kitabı olarak sunulmalıdır.
İlk yapılan transfere bakacak olursak,, hiç bakmayalım daha iyi.
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama