Kesintisiz Destinasyon

  Hasan PERÇİN

  4 Mayıs 2015

  Kesintisiz Destinasyon

  Bolu’muz Başbakan tarafından Kültür ve Turizm şehri ilan edilmişti.

  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker bey Turizm konusunda basına açıklama vermiş, açıklamasında stratejik hedefler, ekonomik dinamikler, kesintisiz destinasyon, somut şekilde ortaya koymak, yerel otoriteler gibi ha diyince anlayamadığımız akademik cümleler kullanmış.

  Daha önceki açıklamalarından birinde ise mikro düzeyden makro değerlendirmeye gibi yine uzman görüşüne ihtiyaç duyan kelimeler kullanmıştı, oysa yerel basını takip eden sıradan vatandaş için daha sade, anlaşılır, rahat okunacak Türkçe kelimeler tercih edilmeli.

  Özetle Türker bey, Turizm potansiyelimizin olduğunu, başbakanın verdiği avantajı kullanabilmemiz için şehrimizin ileri gelenleri, kanaat önderleri, yani kısa adı kent konseyi olan kişilerin ‘neler yapabiliriz’ konusunda bir araya gelmesi gerektiğini, projeler üretilmesi gerektiğini, yöneticilerimizin ve siyasilerimizin beraber çalışıp aynı görüşle Ankara’ya baskı yaparak imtiyazlar alınması gerektiğini söyledi.

  Hatta son yapılan Büyük Sanayi Projesi toplantısında aktif rol üstlenip sanayici esnafından yana olumlu konuşmalar yaparak projenin hayırlara vesile olması konusunda sorumluluk üstleneceğini gösterdi.

  Daha önce yazmıştım, kent konseyimiz protokol ziyaretleri ile basında yer alan görünümden çıkmalı, şehrimiz için bir şeyler yaptığı haberleri ile gündeme gelmelidir. Hızla kabuğunu kırmaya çalışan Bolumuzun önünü açacak projelerde etkin ve de aktif rol almaları gerekmektedir.

  Çünkü neydi kent konseyinin görevi? Kentin gelişmesi, kalkınması, vatandaşın hak hukukunun gözetilmesi konusunda çalışmalar yapılması.

  Türker beyin görüşlerine katılıyoruz, sokaktaki vatandaş olarak bizde aynı düşünceleri paylaşıp söylüyoruz fakat icraat makamında olan sizlersiniz dillendirdiklerinizi faaliyete geçirmenizi bekliyoruz.

  Yapılacak olan Büyük Sanayi’den aldığınız 6 dükkanın akıbeti belirsizlik ortamında sizi endişelendirdiği gibi, turizm kenti ilan edilen Bolumuzda sizin gibi kanaat önderlerimizin projeler hazırlayıp icraata dönüştürmemesi de bizi endişelendiriyor.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Yazarin diğer yazıları
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.15538811683655