‘Hasta Adam’ Değiliz

  Hasan PERÇİN

  6 Mayıs 2014

  ‘Hasta Adam’ Değiliz

   

  Ne demiş Belediye başkanımız: “Belki bilmiyorsunuz. Almanya ve Fransa geçmişte PKK’ya müthiş destek verdiler. Şuanda da Alevilere destek veriyorlar. Amaçları şu: “Türkiye’yi sıkıntıya sokmak.”

  Nerede demiş: Doğu ve Güneydoğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DOĞDER)’in açılışında.

  Tarih neymiş: 26 Nisan.

  Muhalif basınımız Başkanı, Aleviler ile PKK’yı aynı kefeye koymakla suçluyor, işte açıklama yukarıda yazılı, bunun neresi PKK ile aynı kefeye konmaktır?

  Hemen koyu renk giyen top sakallı, sol kolunu yumruk şeklide havaya kaldıranlar organize edilmiş, ‘haddini bil’ diye pankart hazırlanmış, yüzde bir dahi oyu olmayanlar başkanı istifaya, Cumhuriyet Savcılarını da soruşturma açmaya davet etmişler.

  Ekmek çıkacağını umarak mikrofon uzattıkları Alevi Bektaşi Dernek Başkanı da, tenkit edeyim derken Alaaddin Yılmaz’ı destekler konuşmuş “Alevi toplumunun müşteki durumundan vazife çıkaran, Avrupa’da bazı ülkelerin yine bazı marjinal gruplara destek verdiğini biliyoruz. Fakat bu gruplar, yüreğinde adalet ve merhamet duygusu olan büyük Alevi toplumunu temsil etmemektedir”

  Derken Alman Cumhurbaşkanı Gauck ülkemize geldi,

  Ne demiş Gauck: “Almanya’da aleviler daha özgür. Cem evleri ibadethane statüsünde. Hatta aleviler kendi din derslerini bile veriyorlar.”

  Nerede demiş: Kendi Başbakanını taşlayan, iç işlerimize burnunu sokan Alman Cumhurbaşkanına sempatiklik yapan öğrencilerin okuduğu ODTÜ’de.

  Tarih neymiş: 28 Nisan.

  Alaaddin Yılmaz’ın 26 Nisanda yaptığı açıklamayı doğrulamaya gelmiş resmen. Bu açıklama Ülkemizde yaşayan Alevileri kışkırtmak değil de nedir?

  Avrupalılar ve bizim Avrupa hayranları iyi bilmelidir ki, Avrupa’nın “Hasta adamı” ve “ucuz işçi deposu” değiliz artık. Kendi ayakları üzerinde durabilen, dışa bağımlılığı azalan Ülkemizin idarecileri, en tepesinden “küçük şehrin” belediye başkanlarına kadar, hangi Avrupa ülkesinin hangi hinliğin peşinde olduğunu gayet iyi bilip söyleyebiliyor.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Yazarin diğer yazıları
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.16117787361145